Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Konutları

Emekli Grubu Projesi kapsamında hayata geçirilecek olan Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Konutları başvuruları 14 Mart'ta başlayacak

Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Konutları

Emekli Grubu Projesi kapsamında hayata geçirilecek olan Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Konutları başvuruları 14 Mart'ta başlayacak. Ziraat Bankası'nın Kahramanmaraş İlinde bulunan yetkili şubelerine yapılacak olan başvurular 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek. 

Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Emekli Evleri hak belirleme kurası çekilişi ise 5 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlar tarafından satın alınacak konutlar TOKİ'nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak olan kura ile belirlenecek. 

Hak sahibi olanlara konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Toki Kahramanmaraş Türkoğlu Emekli Konutları kura çekilişi sonucunda hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 9 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. Hak sahibi olanlar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde ilgili bankada gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Konutları

Oturma şartları ve devir işlemleri

Emekli grubu projelerinin tamamında hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemezler. Aynı zamanda sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı ya da ailesi için ikamet koşulu aranır. İkamet etmediklerinin tespit edilmesi durumunda ise sözleşmeleri feshedilir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması durumunda ise kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal edilir. 

Firma Bilgisi: Toki