Kanal İstanbul inşaatı için geri sayım

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 'Türkiye Markası' tanıtımına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesinin inşaatına yakında başlanacağını duyurdu

Kanal İstanbul inşaatı için geri sayım

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 'Türkiye Markası' tanıtımına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Köprüsü ve 3 Havalimanı projelerinin ardından, Kanal İstanbul projesinin de hayata geçeceğini hatırlatarak: 'Yakında bir Kanal İstanbul projesinin de temeli atılacak.' dedi. 

Yeni logoya çabuk alışacağız
TİM tarafından düzenlenen 'Türkiye Markası' etkinliğinde, yeni TL logosunda olduğu gibi toplumun, Türkiye mallarının üzerine konulacak yeni logoya da kısa sürede adapte olacağını söyleyen Erdoğan, loga ve sloganların yaygınlaşmasında uluslararası markalara büyük görevler düştüğünü hatırlattı. 

Kanal İstanbul

"Örneğin; Kültür ve Turizm Bakanlığımızın artık uluslararası bir turizm markası olan Türkiye'yi bu logoyla tanıştırmalarını bekliyoruz. Aynı şekilde, Türk Hava Yolları gibi uluslararası ölçekte büyük bir markamızın da bu logo ve slogana sahip çıkıp, onun dünyanın onlarca ülkesine taşıyacaklarını umuyorum. Barcelona'yı, Real Madrid'i falan taşıyabilirsin o ayrı bir konu ama önemli olan bu. Bunu tabii ısrarla taşıyacaksın' şeklinde konuşan Erdoğan, yeni logo ve sloganın Türkiye'nin özgüven simgesi olduğunu söyledi. Türkiye'nin güçlü, küresel iddia ve hedefleri olan bir ülke haline gelişinin logo ve sloganla temsil edildiğini belirten Erdoğan:

' Biz sadece bu logoyu markalarımızın üzerine basmakla yetinmeyeceğiz. Bu logoyu üzerine basacağımız artık çok daha fazla marka üretmeninde mücadelesini kararlılıkla yürüteceğiz.' şeklinde konuştu