Kanal İstanbul'da sona yaklaşıldı

Türkiye'nin mega projelerinde çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'da son aşamaya gelindiğini söyledi

Kanal İstanbul'da sona yaklaşıldı

Türkiye'nin mega projelerinde çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'da son aşamaya gelindiğini söyledi. Mega projeler ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, ulaştırmadaki altyapı projelerine yönelik yeni fonlar-kaynaklar oluşturmak için hükümet olarak çalıştıklarını belirtti. 

Kanal İstanbul'un güzergahı belirleniyor... Ayrıntılar için tıklayın... 

3. Köprü 26 Ağustos'ta açılıyor

Arslan, 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yüksek katılımlı bir törenle açacaklarını, köprüde sadece 10-15 günlük iş kaldığını söyledi. 

Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta açılıyor

Avrasya Tünelin'de de darbe girişiminin ilk günleri dışında çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Arslan, Avrasya Tüneli'ni 20 Aralık'ta açmak için çalıştıklarını belirtti. 

Kanal İstanbul'da sona doğru

Kanal İstanbul projesi ile ilgili bilgileri de aktarak Arslan, ''Kanal İstanbul’da birçok noktada güzergah çalışmaları yapıldı ve son aşamaya geldi. Artık finansal yöntemleri konuşuyoruz. Finansal yöntemin de adını koyduktan sonra, ihale sürecini başlatacağız. Kamu kaynakları mı kullanılacak, yap-işlet mi olacak, başka bir yöntemle kamu-özel sektör ortak mı çalışacak bütün bunları çalışıyoruz” dedi