Kapıcı maaşı 2016!

Kapıcının yaptığı işlere karşılık olarak ödenen ücret ne kadar oldu? İşte kapıcı maaşı 2016...

Kapıcı maaşı 2016!

Apartmanda bakım ve temizlik gibi hizmetlerden sorumlu olan kapıcıların çalışma süresi haftalık olarak 45 saat olarak hesaplanıyor. Bu süre sözleşme ile düzenlenebiliyor. Kapıcıların vermiş oldukları hizmet karşılığında aldıkları ücret 2016 yılında ne kadar oldu? sorusu merak ediliyor. Bakım onarım, güvenlik, ev sahiplerinin market işleri, temizlik, kalorifer yakılması, ortak yerlerin bakımı gibi birçok görevi olan kapıcıların maaşları 2016 Ocak ayı ile birlikte değişti. Kapıcı maaşı 2016 yılında ne kadar oldu? Sizler için derledik... 

Çalışma süresi, apartman görevlisinin işte geçirdiği zamandır. Konutu tahsis edilmiş olan kapıcının, çalışma şekline göre günlük çalışma süresi en çok dörde bölünebilir. Kapıcıların ara dinlenmeleri çalışma süresinden sayılmıyor. Çalışma saatleri ise yaz ve kış saat uygulamarı aynı zamanda iklim şartları dikkate alınarak düzenleniyor. 

 

Kapıcı maaşı 2016!

 

Kapıcı maaşları 2016 Ocak ayından itibaren değişiklik gösterdi. Apartman görevlisinin hizmet verdiği işler arasında, sabahları market servisi, çöp toplama, temizlik, bakım gibi hizmetler bulunuyor. Kapıcıların yaptıkları bu işlere karşılık ise belli bir ücret ödenmesi gerekiyor. İşte kapıcı maaşı 2016...

Kapıcı maaşları 2016 Ocak ayında, brüt 1.647 TL, net 1.399,95 TL olarak belirlendi. Tespit edilen miktar bir yıl için geçerli olacak ve Temmuz 2016'da tekrar zam yapılmayacaktır. 

Kapıcıların çalışma şartlarının resmi bir belgeye dökülmesi için yönetim ile kapıcı arasında sözleşme imzalanıyor. Apartmanın, bakımı, koruması, onarımı, ortak yerlerin bakımı, temizliği, daire sahiplerinin market işlerinin yapılması, kalorifer yakılması, bahçenin bakımı ve güvenliğin sağlanması gibi görevler kapıcıyı kapsıyor.