Karabük Safranbolu Toki Konutları kura çekilişi

Karabük Safranbolu Toki Konutları kura çekilişleri 12 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşecek

Karabük Safranbolu Toki Konutları kura çekilişi

Toki'nin emekli grubu konut projelerinden olan Karabük Safranbolu Toki Konutları'nda başvurular 30 Aralık 2015 tarihinde sonra erdi. Projede kura çekilişleri ise 12 Şubat 2016 tarihinde yapılacak. 

2+1 tipinde 75 metrekare 426 konutun sahiplerinin belirleneceği Toki Karabük Safranbolu Emekli Konutları kura çekilişinin yeri ve programı henüz açıklanmadı. Kura çekişi sonucunda hak sahibi olamayanlar 17 Şubat 2016 tarihinden itibaren başvuru bedellerini Halk Bankası'nın Karabük ilindeki bütün şubelerinden geri alabilecekler. 

Karabük Safranbolu Toki Konutları fiyatları 98 bin 700 TL olarak belirlendi. Hak sahiplerine konutları, başvuru bedelleri düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat ile 180 ay vade, yüzde 20 peşianat ile 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Projede taksitler ise 180 ay için 483 TL olurken 240 ay için 329 TL olarak belirlendi. 

Başvuruları sona eren Toki Karabük Safranbolu kura çekilişinin yeri ve saati daha sonra idare tarafından ilan edilecek. Konut belirleme kurasında hak sahibi olanlar belirlenen tarihlerde Halk Bankası'nın Karabük Şubesi'nde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar. Sözleşme imzalayan vatandaşlar ise konutlarını borçları bitede kadar devredemeyecekler. 

Karabük Safranbolu Toki Emekli Konutları Sözleşme İmzalanması Aşamasında İstenen Belgeler

* Karabük Nüfus Müdürlüğü'nden onaylı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Karabük il sınırları içinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayan belge.

* Karabük Tapu Sicil Müdürlüğü'nden başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı bağımsız bir bölümün ya da müstakil bir konutun bulunmadığına dair belge.

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri. (Başvuru sahibi emekliyse, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan maaş dökümü ya da emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi)