Karat 34 projesi lanse edildi

Doğa Şehircilik ve Baş Yapı İnşaat işbirliğiyle, Emlak Konut GYO arazisinde hayata geçirilen Karat 34 projesi Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum'un katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul’un hızla gelişen bölgesi Basın Ekspres’te hayata geçen Karat 34 projesi bugün lanse edildi. Emlak Konut GYO’nun arsası üzerinde hayata geçen projenin lansaman toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ‘da katıldı. Kurum, lansmanı yapılan Karat 34 projesinin Doğa Şehircilik ve Baş Yapı İnşaat tarafından hayata geçirildiğini belirterek, 22 dönümlük bir arazide inşa edildiğini söyledi.  Arsanın lokasyon itibariyle Avrupa yakasını yeni Levent’i olmaya aday olduğunu belirten Kurum, “İş ve ofis odaklı gelişmenin görüldüğü Basın Ekspres’te hayata geçiyor. Hem 3. Havalimanına hem de Atatürk Havalimanı’na kolayca ulaşılabilen bir noktada ter alıyor” dedi. Karat 34 projesinin geliştiricileri Emlak Konut GYO’ya 440 milyon lira satış toplam geliri ve yüzde 39 oranla 171 milyon lira şirket payı toplam geliri taahhüt etti.

Projenin yüzde 30’u satıldı
Kurum, “Sektörde balon var arz fazlası var diyenlere inat bu projemiz lansman öncesi yüzde 30 oranında satış yakaladı” diyerek projenin daha da başarılı olmasını diledi. Baş Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, projenin ulaşım kolaylıklarına değindi.  Baş, “ Havaray projesi arazimizin içinden geçiyor. Durak olarak düşünülen yer de yaya olarak kolayca yürünebilecek bir mesafede. Karayolu ulaşımı ise zaten bulunduğumuz konumda çok kolay. Büyükşehir Belediyesi’nin planladığı bazı yollar da var. İlerde onlar da ulaşımı rahatlatacak. Ulaşım konusunda projenin sorunu yok” dedi. Karat 34 projesinde konut için metrekaresi 7 bin 300 lira civarında, ofisler için ise 7 bin 800 – 8 bin lira aralığında fiyat belirlendi.  En düşük konut satışı 6 bin 150 lira artı kdv olarak yapıldı.

Firma Bilgisi: Doğa Şehircilik - Baş Yapı
Proje Bilgisi: Karat 34