Karikatür Evi 10 Ekim'de açılıyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Karikatür Evi 10 Ekim Cumartesi günü saat 11:00'de kapılarını açıyor

Karikatür Evi 10 Ekim'de açılıyor!

İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy’de bulunan bir köşk, Kadıköy Belediyesi tarafından Karikatür Evi’ne dönüştürüldü. Kurbağalıdere Caddesi ile Faikbey Sokak’ın kesiştiği noktada 129. pafta, 469. ada, 16. Parseldeki bina yenilendi ve 10 Ekim Cumartesi günü saat 11:00’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla açılacak.

Karikatür Evi nerede?
Karikatür Evi Kadıköy’de bulunuyor. Hasanpaşa Mahallesi Muhtarlığı yanındaki bina, Kurbağalıdere Caddesi ile Faikbey Sokak’ın kesiştiği noktada yer alıyor.

 

Karikatür Evi 10 Ekim'de açılıyor!

 

Karikatür Evi ne zaman açılacak?
Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle açılacak olan Karikatür Evi’nin açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılıyor. Karikatür Evi 10 Ekim Cumartesi günü saat 11:00’de kapılarını açacak. Tüm halkın davetli olduğu Karikatür Evi açılış töreni Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Otoparkında gerçekleşecek.

 

Karikatür Evi 10 Ekim'de açılıyor!

 

Karikatür Evi Projesi nasıl gelişti?
Kadıköy Belediyesi ile Karikatürcüler Derneği arasında yapılan anlaşma sonucunda çocuklar için Karikatür Evi açılmasına karar verildi. Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker “Kadıköy Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği arasında imzalanan protokol 15 maddeden oluşuyor. Belediye ile imzaladığımız protokol ile genel olarak karikatür kursları, ulusal ve uluslararası sergiler ve paneller düzenlemeyi planlıyoruz. Bizim temel amacımız bu etkinliklerle karikatür sanatını çocuklara, gençlere ve geniş kitlelere tanıtmak. Karikatür sanatını çocuklara sevdirirsek hedefimizin büyük bir kısmına ulaşmış olacağız.” Dedi.

 

Karikatür Evi 10 Ekim'de açılıyor!