KASIM’DA EV’LENMEK BAŞKADIR

Sonbahar’ın bu son ayında, 6 firmanın birden satışlarına başlayacağı projelerini mercek altına aldık. İşte başlangıç fiyatlarıyla avantajlı bir şekilde ev sahibi yaptıracak o projeler…

KASIM’DA EV’LENMEK BAŞKADIR

Kimi İstanbul’un en tanınan semtlerinden birinde konumlanırken, kimi gelişimiyle gelecek vaad eden bölgelerinden birinde yükseliyor. Bahsini ettiğimiz,6 firmanın satışlarına başlayacakları projeleri. Gelin Kasım ayının projelerine birlikte bakalım.   

Topkapı’da ‘Kale’ yükseliyor

Artaş Grubu’nun İstanbul’un ünlü semtlerinden Topkapı’da inşa edeceği Avrupa Konutları Kale’de resmi satışlar geçtiğimiz günlerde başladı. Şirketin uzun zamandır merakla beklenen projesi, E-5 otoyolunun hemen bitişiğinde konumlu. Toplamda 599 daireden oluşan Avrupa Konutları Kale’de metrekare fiyatları ortalama 7 bin TL olarak belirlendi.

Güneşli’ye yeni bir ‘Güneş’

Mar Yapı’nın G Yoo projesi de Kasım projelerinden. Güneşli'de yükselecek G Yoo projesinde 38 kattan meydana gelen 2 blok yer alacak. Teslimlerin 22 ay sonra yapılması planlanan G Yoo projesi  toplamda 721 konuttan oluşacak. G Yoo projesinde yer alan konutlar 1 oda 1 salon ve 2 oda 1 salondan meydana geliyor.

KUTU: DKY, Kartal’ı seçti

DKY İnşaat, yeni projesi için Kartal’ı seçerken, satışları da Kasım’da başlatacak. 5 bloktan meydana gelecek projede 348 konut, ofis ve ticari üniteler bulunacak. 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon konutlardan meydana gelecek olan projede bloklar 7, 18, 20 ve 21 katlı olarak tasarlanıyor. Projede 1+1 daire seçenekleri ise yer almayacak. Praktiker arazisi üzerine yükselecek olan projenin 2017 yılının Mayıs - Haziran aylarında tamamlanması hedefleniyor.

Tarlabaşı’nın rezidansları için geri sayım

Taksim Meydanı’na sadece 350 metrelik mesafede konumlanan Tarlabaşı 360’ın ofis ve rezidanslarının satışları bu ay içinde başlıyor. Bir kentsel yenileme projesi olan Tarlabaşı 360, toplamda 1000 üniteden meydana geliyor. Proje 20 bin metrekarelik alan üzerinde yükselirken, İstiklal Caddesi’nin paralelinde bulunuyor.

Fikirtepe için satışlar başlıyor

Dumankaya İnşaat tarafından Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen Fikirtepe projesinde ön talep toplama süreci devam ediyor. Kasım ayında satışların başlaması planlanan Dumankaya Fikirtepe projesi 450 bin metrekare alan üzerinde toplam 505 konuttan oluşuyor. Dumankaya Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi 38 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilecek.

Sinpaş 2 projesini tanıtacak

40’ıncı yaşını kutlayan Sinpaş ise 2014 sonuna kadar açıklayacağı 10 projeden ikinci ve üçüncüsünü 7 Kasım’da düzenleyeceği toplantıyla kamuoyu ile paylaşacak. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer’in ev sahipliği yapacağı organizasyonda, İstanbul Sancaktepe’de ve Ankara’da geliştirilen projeler detaylarıyla tanıtılacak.