Kavuklar İnşaat yöneticileri gözaltına alındı

İzmir'in önde gelen inşaat firmalarından Kavuklar Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı

Kavuklar İnşaat yöneticileri gözaltına alındı

İnşaat sektörünün İzmir'deki en önemli markalarından Kavuklar Gayrimenkul'un de aralarında bulunduğu çok sayıda firmayı çatısı altında barındıran Kavuklar Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk, yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Aynı soruşturmaya bağlı olarak kapatılan Gediz Güniversitesi'nin Kurucu Başkanı olan Abdullah Kavuk'un kardeşi Mehmet Kavuk da Malatya'da gözaltına alındı. 

Kavuklar Grubu yöneticileri gözaltına alındı
FETÖ soruşturması kapsamında operasyon ağı giderek genişliyor. Son olarak İzmir'in 45 yıllık geçmişe sahip firması Kavuklar Şirketler Grubu'nun yöneticileri gözaltına alındı. Şirketin iki yöneticisi Abdullah Kavuk Çeşme'deki yazlığında, kardeşi Mehmet Kavuk ise Malatya'da gözaltına alındı. Firma, başta inşaat olmak üzere, otomotiv, akaryakıt, beton, prefabrik yapılar, matbaa, gıda ve mürekkep gibi çok sayıda sektörde faaliyetlerini sürdürmekteydi. Kavuklar Grubu'nun 2014 yılı cirosu ise 750 milyon TL düzeyindeydi. 

İzmir'in perakende akaryakıt satışının yüzde 10'luk kısmını karşılayan Kavuklar Ege Suits ve Bayraklı Tower gibi gayrimenkul projelerini hayata geçirdi. Firmanın Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olduğu ve cemaate para akışında önemli bir rol oynadığı iddia edildi.