Kazım Köseoğlu yatırımlarını anlattı

Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Köseoğlu, Esas Gayrimenkul yatırımlarını anlattı

Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Köseoğlu, Esas Gayrimenkul'ün kuruluşunu anlattı. 2009 yılında Türkiye'ye dönen Köseoğlu bu şekilde Esas Gayrimenkul'ü kurmuş oldu.
2014 yılını değerlendirirken 2015 yılı beklentilerini de açıklayan Köseoğlu şu açıklamalarda bulundu:

2014 yılı çok hızlı geçti bizim için. 3 alışveriş merkezimiz ve 1 ofis projemiz var. 2014 yatırımlarla dolu dolu geçti. 2015 yılında ise yatırımlara devam edeceğiz. 2015 yılında 3 tane alışveriş merkezi çalışmalarına başlamak istiyoruz.

Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Köseoğlu 41 Burda, 17 Burda ve 14 Burda projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

17 Burda projemiz hakkında – Çanakkale - Esas Gayrimenkul olarak gerçekleştirdiğimiz 17 Burda Çanakkale AVM projemiz; yaklaşık 85 Milyon USD yatırım ile hayata geçirildi. Bu doğrultuda Çanakkale; Türkiye'nin yüksek büyüme potansiyeline sahip bir ili olarak bizim için cazip bir yatırım noktası oldu. 36 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan 17 Burda AVM projemizin açılışını 12 Mart 2015 tarihinde Çanakkale'nin 100.yılına yakışır şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

14 Burda projemiz hakkında – Bolu - Yaklaşık 75 Milyon USD yatırım ile hayata geçirdiğimiz 14 Burda projemiz Bolu mekeze yakın konumu ve Bolu ilinin doğal büyüme aksı üzerinde D100
karayoluna geniş cephesi ile hem şehir merkezi hemde İzzet Baysal Üniversitesine yakın konumu ve kolay ulaşım imkanları ile; eski süt fabrikasının bulunduğu arazide toplamda 30 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip şekilde bulunuyor.

41 Burda projemiz hakkında – Kocaeli - Yaklaşık 150 Milyon USD yatırım ile STFA ile ortak hayata geçirdiğimiz 41 Burda projemiz; jeopolitik konumu itibariyle Türkiye'nin en avantajlı lokasyonu olan, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan kavşak durumundaki İzmit bölgesinde yer alıyor. Sanayi ve üretim üssü olarak Türkiye'nin en önemli bölgesi olan İzmit'te yaşamın merkezi yeni ticaret alanlarının hızla kurulduğu ve belediye tarafından MİA bölgesi ilan edilen İzmit-Gölcük aksına kaymaktadır.41 Burda projemiz de İzmit'e yepyeni bir kimlik kazandıracak olan bu önemli MİA projesinin İzmit tarafından giriş kapısı konumundadır. Projemiz toplamda 62 bin metrekare arazide; 62 bin metrekare kiralanabilir alana sahip şekilde konumlanıyor. İzmit'in bir ada gibi kucaklaştığı denizinin mavisi; bölgeye bereket taşıyan limanın ve genç nüfusun enerjisi ile birleşiyor.