Kelebek yurtdışındaki mağaza sayısını 7’ye çıkarıyor

Kelebek mobilya, Dubai ve Mısır’da açılacak iki yeni showroom ile yurtdışındaki mağaza sayısını 7’ye çıkaracak

Kelebek yurtdışındaki mağaza sayısını 7’ye çıkarıyor

05 Şubat 2014 / emlakwebtv
Kelebek Mobilya, yurtdışında mağazalaşma çalışmalarına hız verdi. Kelebek, Dubai ve Mısır’da açılacak iki yeni showroom ile yurtdışındaki mağaza sayısını 7’ye çıkarıyor. 2014 yılı sonuna kadar mağaza sayısını 14’e çıkarmayı hedefleyen Kelebek Mobilya; İngiltere, Irak, Suudi Arabistan, Hollanda, İran, Almanya ve Bahreyn’de peş peşe açacağı yeni mağazalarla ürünlerini tüketicilerle buluşturmayı amaçlıyor.

“Yüzde 70 büyüme hedefliyoruz”
Kelebek Mobilya’nın bu yıl yüzde 70 büyümeyi hedeflediğini vurgulayan Kelebek Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, “Türk mobilya sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan Kelebek markası ile yurtiçindeki pazarlama yapımızı ve faaliyetlerimizi, ihracat pazarlarında açtığımız mağazalarımızla sürdüreceğiz” dedi.

“Ortadoğu pazarına erişimin kolay olması önemli bir avantaj sağlıyor”
Azerbaycan, Libya, Moldova, Umman, Ürdün’deki yatırımlarına Dubai ve Mısır’ı da eklediklerini belirten Davut Doğan, “Açtığımız her mağazanın, hem markamıza hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağladığına inanıyoruz. Bu kapsamda dünyanın birçok prestijli noktasının yanı sıra ihracat payımızı artıracak yerlerde bulunmaya önem veriyoruz” diye konuştu. Davut Doğan, şöyle devam etti: “Avrupa ülkelerinde mağaza yatırımı planlarımız sürerken, genel konjonktürden dolayı Ortadoğu pazarı da öne çıktı. Ortadoğu pazarına erişimin kolay olması önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca bölge olarak ortak kültür geçmişine sahip olmamız ve Türk ürünlerine gösterilen yüksek ilgiden dolayı Ortadoğu, öncelikli pazarımız haline geldi. Bu yıl sonuna kadar Irak, Suudi Arabistan, İran ve Bahreyn’de de yeni mağazalarımızı art arda faaliyete geçireceğiz.”

Kelebek Mobilya, iç pazardaki bayilik ve mağazalaşma çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Bugün Türkiye’de toplam 85 mağazası ile faaliyet gösteren Kelebek; mobilya mağazası sayısını 100’e, mutfak mağazası sayısını ise 50’ye çıkarmayı hedefliyor.