Keten İnşaat’tan 15 yeni proje

İstanbul Nişantaşı’nda yaptığı binalarla adından söz ettiren Keten İnşaat, toplam değeri 400 milyon TL’yi bulan 15 yeni proje için düğmeye bastı

31 Ekim 2013 / emlakwebtv

3 projede üst segmentte toplam 46 daire

Başta İstanbul Nişantaşı olmak üzere şehir merkezinde inşa ettiği yapılarla tanınan Keten İnşaat, proje değeri 400 milyon TL’yi bulan yeni projelerini hayata geçiriyor. Beyoğlu, Taksim, Beşiktaş, Cihangir, Bomonti, Nişantaşı, Etiler ve Kanlıca’da toplam 15 yeni projeye başladıklarını söyleyen Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, Cihangir’deki 3 projede üst segmentte toplam 46 daire yapacaklarını belirtiyor.

İstanbul’un en güzel manzaralarına sahip projeler

Keten, “Cihangir’de 4 projemiz var ama birinin yasal süreci devam ediyor. Diğer üçü 2014 yılı içinde inşaatı yapılıp bitmesi planlanan projeler. Bunlarda toplam 46 üst segmentte daire yapılması planlanıyor. Bir projede 1+1, 2+1’ler ağırlıklı, diğerinde ise aksine 5+1 ağırlıklı. Hepsi de İstanbul’un en güzel manzaralarına sahip projeler” diyor.

4 yılda 2.500 konut inşa edilecek

Projelerini tamamen öz kaynakla finanse ettiklerini vurgulayan Ferhat Keten, yeni bir finansal model üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Keten, 4 yıllık yatırım planlarının da hazır olduğunu söylüyor. Keten, “Bundan sonraki hedeflerde farklı bir finansal model hazırlığı yapıyoruz. Belli bir safhaya geldi. Önümüzdeki 4 yıllık dönemde 30 tane yeni proje ve 2.500 konutu merkezde üretmek istiyoruz. Yaptığımız binaların daha çevreci olmasını öngörüyoruz” şeklinde konuşuyor.

Firma Bilgisi: Keten Inşaat
Proje Bilgisi: Yeni Proje