Kıbrıs konut piyasasına "su projesi dopingi"

Türkiye'den gidecek "su projesi" ile birlikte Kıbrıs'ta gayrimenkul fiyatlarının tavan yapması bekleniyor

Kıbrıs konut piyasasına

Türkiye'den gidecek "su projesi" ile birlikte Kıbrıs'ta gayrimenkul fiyatlarının tavan yapması bekleniyor. Kıbrıs'ın Kuzey kısmında halen dünyanın dört bir tarafına konut pazarlanıyor.

Su projesi değerleri yükseltecek
Kıbrıs özellikle Türkiye ile ortak olarak hayata geçireceği projelerle hareketli bir yatırım merkezine dönüştü. Türkiye'den deniz altı kanallarıyla 75 milyon metreküp su taşıyacak olan "Kıbrıs Barış Suyu Projesi" hem bölgenin tarım arazilerini canlandıracak, hem de bölgenin değerine değer katacak.  

Eğitim merkezi ve konut ihtiyacı
Kıbrıs sunduğu Avrupa standartlarındaki kaliteli eğitim olanaklarıyla geleceğine yön vermek isteyen öğrenciler ve aileleri tarafından da öncelikle tercih ediliyor. Farklı alanlarda birçok alternatif sunan sistemiyle Kıbrıs her yıl binlerce öğrenciye eğitim imkanı sağlıyor. Aileler de suç oranının çok düşük olduğu Kıbrıs'a çocuklarını güvenle gönderiyor. Çocuklarını en az dört senelik eğitim hayatları boyunca kira sıkıntısından kurtarmak ve bir mülk sahibi edindirmek isteyen aileler Kıbrıs'tan ev sahibi olmaya yöneliyor.  

Kıbrıs'ın en büyük projesi Royal Sun Residence
Kıbrıs'a yatırım yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği projelerden biri Noyanlar Group tarafından inşa edilen Kıbrıs'ın yıldız projesi Royal Sun Residence. Gazimağusa'da plaja yürüme mesafesinde yer alan 950 konutluk proje 90 bin tl'den başlayan fiyatları ve cazip ödeme imkanlarıyla dikkat çekiyor. Projenin içerisinde stüdyo, 1+1, 2+1 daireler ve 2+1, 3+1 ikiz villalar bulunuyor. Royal Sun Residence tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde içerisinde 4 adet büyük havuz, aquaparklar, çocuk oyun alanları, Kid's Club, fitness, wellness & masaj salonu, sauna, teras bar, pool bar, güneşlenme alanları, 200 kişilik restoran, yürüyüş ve bisiklet yolları, site güvenliği, market ve hediyelik eşya mağazası olan büyük bir donatı alanı barındırıyor.