Kiptaş Çatalca Konutları'nda kuralar çekildi

Kiptaş tarafından Çatalca'da hayata geçirilen sosyal konut projesinde hak sahipleri belirlendi. İBB Başkan Uysal, KİPTAŞ'ın sosyal konut geliştirmeye devam edeceğini söyledi

Kiptaş Çatalca Konutları'nda kuralar çekildi

İstanbul genelinde 80 bine yakın konut inşa eden KİPTAŞ, Silivri Konutları'nın ardından Çatalca'da da hak sahiplerinin belirlendiği kura çekimini tamamladı. Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi'nde noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Uysal: KİPTAŞ sosyal konut üretimine devam edecek

KİPTAŞ'ın yaşanabilir alanlar üretme ilkesi doğrultusunda çalışmaya devam edeceğini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt UYsal, kendisinin de uzun yıllar boyunca Başakşehir KİPTAŞ 1. Etapta huzurla oturduğunu söyledi. Uysal, KİPTAŞ'ın İstanbul'un bir çok bölgesinde sosyal konut üretmeye devam edeceğini de belirterek: "Şimdi, Çatalça Konutları’mızın daire belirleme kura çekimi heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Güzel anılar yaşayacağınız daireleriniz hayırlı olsun" ifadelerini kullandı

Orta ve dar gelirli aileler için KİPTAŞ var

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da, İstanbul'da orta ve dar gelirli aileler için proje geliştirmeye devam edeceklerini belirterek: "Kurulduğumuz günden bugüne dek İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımızın da destek ve katkılarıyla halkımıza sosyal konutlar sunmaya devam ediyoruz. Amacımız, İstanbul sınırları içerisinde hiç evi olmayan vatandaşlarımızı uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla ev sahibi yapmak. " dedi. Önümüzdeki dönemde de yeni hedefler oluşturduklarını ve sosyal konut hamlesinin devam edeceğini vurgulayan Yıldırım: "KİPTAŞ olarak bugüne dek 80 bin konut ürettik.  Kura çekiminde daireleri belirlenen ailelere de konutlarında güle güle oturmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu

KİPTAŞ Çatalca Konutları

Yatay mimari konseptte geliştirilen KİPTAŞ Çatalca Konutları toplam 6 katlı 180 konuttan meydana geliyor. 2.138 daireden oluşan projede 83 ve 85 metrekare büyüklüğüne sahip 2+1 tipi konutlar da yer alıyor. Temiz havası ve yeşil doğası ile dikkat çeken proje, çevrede yer alan çiftlik evleri ve ormana yakın konumuyla sakinlerine özel bir yaşam kurmayı planlıyor. 2 adet cami, 34 derslikli okul, yürüyüş alanları ve her daire için bir otopark kontenjanı ayrılan proje TEM Otoyolu'nun yanı başındaki konumuyla da lokasyon avantajı sunuyor.  

Silivri Konutları'nda hak sahipleri belirlendi

Bugüne dek hayata geçidii 80 bin konutla önemli sosyal konut projelerine imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kuruluş KİPTAŞ'ın Silivri'de hayata geçireceği 1.508 adetlik projede ev sahibi olacaklar kura ile belirlendi. Evi olmayan vatandaşların başvuruda bulunduğu Kiptaş Silivri Konutları'na kura süresi içinde yapılan başvurular konut sayısının 6 kat üzerinde gelmişti. 

KİPTAŞ Başkanı'ndan teselli mesajı : 2'inci etap geliyor

Hamza Yerlikaya Spor Komleksi'nde ve noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişine . İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eyüp Karahan ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da katıldı. 99 adet 2+1 giriş kat dairenin engelli vatandaşlara tahsis edildiği kura törenine ilişkin açıklama yapan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, kurumun kurulduğu tarihten bu yana sosyal konut geliştirme geleneğini sürdürdüğünü söyledi. Yıldırım, her projede halkın yoğun ilgisi ile karşılatıklarını ve KİPTAŞ Silivri Konutları 3. Etap'ta da 6 katın üzerinde talep aldıklarını dile getirerek:

". Bugün kurada ismi çıkmayan vatandaşlarımız üzülmesin. Silivri Konutları’nın 2. etabı için çalışmalarımızı hızlandırdık. Ramazan Bayramı’na kadar 2. etabımızın detaylarını paylaşacağız. " dedi.

10 bin konut hedefini tuttu

KİPTAŞ Genel Müdürü Yıldırım, Ramazan Bayramı'na kadarbu konut projesinin ikinci etabının detaylarının kamuoyu ile paylaşılacağını ve son dönemdeki 10 bin konut hedefinin de yeni projelerle yakalanmış olduğunu hatırlatarak: "Önümüzdeki dönem için şimdiden yeni hedefler koymaya başladık. Kurada ismi açıklanan ailelere konutları şimdiden hayırlı olsun" şeklinde konuştu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren KİPTAŞ'ın orta ve dar gelirli aileler için geliştirdiği Silivri Konutları 3. Etabı için başvuru süresi tamamlandı. Yaklaşık 20 gün devam eden başvuru süresince konut adedinin 6 katı kadar talep geldiği açıklandı. 

KİPTAŞ Silivri Konutları daire fiyatları

Toplamda 173 bin 606 metrekarelik alan üzerinde ve 1.508 konuttan oluşacak şekilde inşa edilen KİPTAŞ Silivri Konutları'nın 3'üncü etabı 2+1 ve 3+1 tipi konutlarda oluşacak. 92 metrekarelik 2+1 tipi dairelerin 195.000 TL'den satılacağı projede 112 metrekarelik 3+1 tipi daireler ise 215.000 TL'den işlem görecek. Ayrıca 3. etapta alıcılara 36 ay vade farksız ödeme seçeneği ve yüzde 20 peşinata 120 aya kadar kredili katsit imkanı sunulacak. 

KİPTAŞ Silivri Konutları'na 6 kat talep

KİPTAŞ tarafından İstanbul'un doğa ve deniz konseptli projelere ev sahipliği yapan ilçesi Silivri'de hayata geçirmeye hazırlandığı yatırımı için başvuru süreleri tamamlandı. İstanbul sınırları içinde hiç evi olmayan vatandaşlara uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla ev sahibi olma şansının sunulduğu KİPTAŞ Silivri projesinde ön talep süresince yoğun bir ilgi kaydedildi. Toplamda 1.508 adet konut bulunan Kiptaş Silivri Konutları 3. Etabı için kısa sürede 9 bine yakın başvuru yapıldı. 

KİPTAŞ sosyal konut projelerine daha çok yönelecek

KİPTAŞ Silivri Konutları'na gösterilen ilginin kurumun sosyal konut projelerine daha çok önem vermesi gerektiğine işaret ettiğini söyleyen KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, evi olmayan, konut sahibi olmak isteyen vatandaşların hayalini gerçekleştirmek için sosyal konut projeleri geliştermeye devam edeceklerini belirtti. Yıldırım, Silivri konutları 3. etap projesinde 20 günde alınmış olunan yaklaşık 9 bin başvurunun kurumun alt ve orta gelir grubuna yönelik stratejisinin belirlenmesi adına önemli işaretler verdiğini belirterek: "KİPTAŞ olarak İstanbul’un her yerinde, farklı gelir grupları için aynı anda birçok proje hayata geçiriyoruz. Bizler halkımıza hizmet ediyoruz; daha modern, sağlıklı, güvenilir, deprem riski öngörülerek inşa edilmiş yepyeni evler teslim ediyoruz." dedi. 

 

Kiptaş Silivri Konutları'nda kuralar 28 Nisan'da çekilecek

 

Öncelik ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlarda

Projede önceliklerinin ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlar olduğunu ve bunlara kaliteli ve zengin donatı alanlarına sahip sağlıklı yapılar sunmayı hedeflediklerini belirten Yıldırım: "Silivri Konutları 3.Etap projemiz sahil hattıyla, E-5 ve TEM Otoyolu’na yakınlığıyla konut sahiplerine ulaşım avantajı da sağlayacak. Silivri’nin gelişimi için örnek teşkil edecek bir projeyi hayata geçirmekten ve bu değerli bölgeye daha çok değer kazandırıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. 28 Nisan’da yapılacak kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek. Şimdiden hayırlı olsun” dedi. 

195 bin TL'den başlayan fiyatlarla

Alt ve orta gelir grubuna mensup vatandaşlar için geliştirilen KİPTAŞ Silivri Konutları'nda fiyatlar 195.000 TL'den başlayacak. Proje bünyesinde toplam 99 adet 2+1 giriş kat daire için de engelli vatandaşlara konut sahibi olma önceliği tanınacak. Projenin zemin kat daireleri de ihtiyaca uygun olarak tasarlanacak. 

Kuralar 28 Nisan'da

KİPTAŞ Silivri Konutları'na böylesine yüksek başvuru sayısına ulaşılması üzerine kazananlar Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecek. Kura çekili tarihi ise 28 Nisan olarak belirlendi. Estetik mimarisi, birinci sınıf malzeme kalitesi ve deniz manzaralı dairelerden oluşacak proje toplamda 173 bin 606 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilecek. TEM Otoyoluna 5 dakika uzaklıkta yer alan projede teslimler 24 ay sonra yapılacak.  Kuraya katılacaklarda aranacak esas şartlar ise şöyle:

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandış olmak
- Reşit olmak
- İstanbul ilinde üzerine kayıtlı konuta sahip olmamak