Kız Kulesi’ne şok haciz!

Kız Kulesi'ne dün akşam haciz geldi. Restoran olarak işletilen tarihi mekana gelen avukatlar restoranın günlük hasılatına el koyduktan sonra kuleden ayrıldı

Kız Kulesi’ne şok haciz!

18 Ocak 2014 / Emlakwebtv
İş adamları Ahmet Hamoğlu ile Mustafa Şeker arasındaki icra davası tarihi Kız Kulesi’ne taşındı. İş adamı Şeker, Hamoğlu'nun işlettiği Kız Kulesi’ndeki restorana haciz işlemi yaptırdı. Tarihi Kız Kulesi'ne dün akşam saatlerinde gelen 3 avukat ve 4 icra memuru, icra kararını görevlilere gösterip, günlük bin 200 liralık hasılata el koydu.

Kız Kulesi’nin günlük gelirine el konuldu
Mustafa Şeker’in Avukatı Asım Özcan, mahkeme kararıyla alacaklarına karşılık Kız Kulesi’nin gelirlerine el konulduğunu belirterek, "Asıl alacaklı Aydın Hamoğlu’dur. Hamoğlu grubunun eski ortaklarından ayrıca Hamoğlu grubunun sahibi olan Ahmet Hamoğlu'nun kardeşidir. Aydın Hamoğlu eski müvekkilimdir. Şirketteki hisselerini devir edip bunun karşılığında bir takım yasal evraklar almıştır. Zamanı gelince bu evrakların karşılığı çıkmayınca yasal işlem yapılmak zorunda kalınmıştır. Bunun üzerine icra takibi yaptık. Arkasından sonra anladık ki şirketin mal varlığı maalesef yanında çalıştırdıkları kişiler üzerine kurulan şirketler tarafından kaçırılmış. Bunlarla ilgili yasal işlemler devam ediyor. Davalar açtık. Tedbirler aldık. Aynı zamanda alacağımızı tahsil edebilmek içinde yasanın bize verdiği imkanları kullanmaya çalıştık. Haciz edebileceğimiz tüm işlemleri yapıyoruz. Şu anda kız kulesinin gelirine el koyduk. İçeride kasa işlemleri yapılıyor. Haciz işlemlerimiz Kız kulesi kapanana kadar sürecek" dedi.

 

"Kesinleşmiş bir icra takibi var"
Ahmet Hamoğlu’nun avukatı ve Hamoğlu Şirketler vekili Sercan Püre ise şunları söyledi: "Eski şirket ortağının alacakları ile ilgili bir haciz işlemi söz konusudur. Bununla ilgili yasal işlemler devam ediyor. Bizim de açmış olduğumuz itiraz ve davalarımız söz konusudur. Avukat arkadaşlarım yasal işlemlerini yerine getiriyor. Bizde Hamoğlu Şirketleri vekili olarak yasal olarak burada bulunuyoruz. Alacaklının kesinleşmiş bir icra takibi var."