Konuklar 'antrede' karşılanır

Filli Boya, kişiye özel dekorasyon anlayışı hakkında ilk ipucunu veren 'antre'lerin renk ve tasarımı hususundaki deneyimlerini tüketiciyle paylaştı

Konuklar 'antrede' karşılanır

Kişiye özel dekorasyon anlayışı hakkında ilk ipucunu veren 'antre'lerin renk ve tasarımı hususundaki deneyimlerini tüketiciyle paylaşan Filli Boya, önemli uyarılarda bulundu. 

Farklı renk tercihleri ve antreler
Antreyi dilediğiniz stilde tasarlayabilirsiniz. Bir antre dekorasyonunun başarılı olması, bu bölümle salon ve diğer odalar arasında uyumun sağlanabilmiş olmasına bağlı.

Antre size evin genelinin modern ya da klasik tarzda döşendiğine ilişkin bir ön bilgi verir. Örneğin, gösterişli bir pembe gibi parlak renkler; gri beyaz gibi nötr renkler ya da mürdüm, ördekbaşı... Kullandığınız renk evinizin havasını değiştirecek ve tarzınızı yansıtacak. Yeteri kadar büyükse bir lambanın, bir vazonun ve küçük bir sandalyenin antrede yer alması evinizin girişine şıklık katar.

Eski bir evin antresini gri renkte boyarsanız...
Art nouveau, art deco ya da etnik tarzda inşa edilmiş eski bir evi dekore etmek istiyorsanız, işe antreden başlamanız doğru olacaktır. Bu evde olduğu gibi zemin kaplaması, dönemin izlerini taşıyabilir ve eve çok şık bir hareket kazandırabilir. Bu tarz bir evin antresini nötr renklerde boyarsanız evin tarzından ödün vermeden antreyi yenilemeyi başarabilirsiniz.
Bu evde olduğu gibi ahşap kapıyı da daha koyu tonda bir gri ile boyarsanız, inci grisi duvarlarla uyum yakalayabilirsiniz.

Daha samimi bir giriş için
Bu girişte eve sıcak, samimi bir kimlik kazandırabilmek için yoğun renkler kullanılmış. Merdiven gri beton basamaklarla mekâna sadelik kazandırılırken, duvar ve zeminde tercih edilen ördekbaşı yeşiliyle de güçlü ve samimi bir ortam hazırlanmış. Bu renk kombinasyonu evin ahşap mobilya ve lambri dekorasyonu da tamamlamış. Antrede bronz yeşiliyle zarif bir karşılama Yeşilin tonları bu zarif atmosfere doğal bir tazelik kazandırırken zeminde kullanılan büyük beyaz seramik karolar da yarattığı kontrasla mekânı derinleştirmiş.

Keten rengi: Sadeliğin anahtarı
Mekâna nefes aldıran keten rengi aynı zamanda sade şıklığı da sağlıyor. Antrelerde kullanılan renkler arasında en başarılı olan renklerin başında geliyor. Beyaz, mavi ve ahşap tonlarıyla muhteşem bir uyum oluşturuyor. Burada da duvarlarda kullanılan pembeye çalan keten rengi, beyaz parlak lake kapı ve ahşap pervazlarla kontrast oluştururken, zeminde bej roze yer kaplamasıyla da müthiş bir uyum yakalıyor.

Önerilerimize uygun en modern renk kombinasyonlarını Filli Boya İç Cephe Kartelası'ndan seçebilirsiniz.  

Filli Boya İç Cephe Kartelası
http://www.filliboya.com.tr/urun-listesi/ic-cephe-duz-boyalar.html