Konut fiyatları Beşiktaş'ta zirve yaptı

Beşiktaş ilçesinde konut metrekare fiyatları bir yılda yüzde 24.7 oranında arttı. Beşiktaş konutta, metrekaresi 5 bin 885 bin ortalamasıyla İstanbul ve Türkiye'nin en pahalı ilçesi olma özelliği taşıyor

Konut fiyatları Beşiktaş'ta zirve yaptı

REIDIN tarafından açıklanan Mart 2015 verileri, Beşiktaş'ta konut metrekare fiyatlarının bir yıl içinde yüzde 24.7 oranında artış gösterdiğini ortaya koydu. İlçede metrekare fiyatları 5 bin 885 TL'ye ulaştı. 

Beşiktaş'ı Sarıyer ve Kadıköy takip etti
Bu verilere göre Beşiktaş, Türkiye ve İstanbul'un en yüksek fiyat artışına sahne olan ilçesi oldu. Beşiktaş'ı 5 bin 236 TL'lik metrekare fiyatıyla Sarıyer ve 5 bin 94 TL'lik metrekare fiyatıyla Kadıköy izledi. Sarıyer'de metrekare fiyat artışı yüzde 22, Kadıköy'de ise yüzde 10.7 oranında gerçekleşti. 

Sultanbeyli bile kazandırdı
Reidin verilerine göre İstanbul'un en ucuz konut fiyatlarına sahip ilçesi olarak gözüken Sultanbeyli'de son bir senedeki fiyat artışı yüzde 17.8 düzeyinde gerçekleşti. İlçede metrekare fiyatı 887.7 TL olarak gerçekleşti. Sultanbeyli'nin ardından en düşük konut fiyatlarına sahip ikinci ilçesi Silivri'de de metrekare fiyatları bin 189.5 TL olarak gerçekleşirken, yıllık artış oranı yüzde 16.1 oldu. Üçüncü sıradaki Esenyurt'ta ise yıllık fiyat artışı yüzde 14.1 oldu. İlçede metrekare fiyatları bin 263 TL düzeyinde.