İngiliz konut piyasası rahat nefes aldı

Tüm sene boyunca yüzde 10'luk düşüş yaşayan İngiltere konut piyasası, Mart ayındaki 0.2'lik yükselişle rahat bir nefes aldı

İngiliz konut piyasası rahat nefes aldı

İngiltere'de konut fiyatları Mart ayında yüzde 0.2'lik bir yükseliş yaşadı. Sonuçları dün açıklanan bir rapor, konut piyasasının seçim sonrasında tekrar ivmelenebileceğini öngörüyor. 

İngiltere'de konut fiyatları artışa geçti
LSL Property Services ve Acadata'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği  araştırmanın sonuçlarına göre, İngiltere'de konut fiyatları Mart ayı içinde yüzde 0.2'lik bir artışla 275.961 sterline(435.000 dolara) yükseldi. Bütün yıl süresince yüzde 10'luk bir kayıp yaşayan İngiliz konut piyasası, Mart ayında gerçekleşen yüzde 5'lik artışla birlikte rahat bir neves almış oldu. 

Konut piyasasını canlandırmak için önlem alınacak
Başbakan David Cameron'un konut piyasasının canlandırılması yolunda ekonomik politikaları yürürlüğe koymaya hazırlandığı ve arzı canlandırmak için fazla konut inşa edilmesini teşvik edeceği söyleniyor. Araştırmayı gerçekleştiren Acadat Başkanı Peter Williams da konuyla ilgili açıklamasında: "Konut piyasasında genel olarak güvenin arttığı işaretleri görülüyor..." dedi. 
 

Firma Bilgisi: Nef