Konutun yükselen yıldızı küçük daireler

Azel Gayrimenkul Mali ve Finans Danışmanı Nihat Aslantaş son yıllarda küçük metrekareli evlere yoğun bir ilgi gösterildiğini söyledi

Konutun yükselen yıldızı küçük daireler

Toplumun yapısı ile birlikte tüketim alışkanlıklarının da değiştiğini kaydeden Azel Gayrimenkul Mali ve Finans Danışmanı Nihat Aslantaş, 'Türkiye'de artık küçük daireler tercih ediliyor. Mütahitler de küçük konut üretmeye yöneliyor. Bireysel yaşama isteği, küçük aile yapısı, konforlu ama ekonomik yaşam arzusu gibi pek çok nedenle küçük konutlar talep ediliyor. Isı tasarrufu, temizlik kolaylığı gibi nedenler de küçük konutları cazip kılıyor. Zorlaşan yaşam koşulları bireyleri hayatı daha kolay ve pratik hale getirecek tedbirlere yöneltiyor. Minimum metrekareden maksimum fayda sağlanmak isteniyor.' dedi.

Azel Kule'nin sunduğu imkanlar
Azel Kule'nin ileri teknoloji ve konfor odaklı bir proje olduğunu belirten Aslantaş, Azel Kule'yi küçük konut ihtiyacını göz önünde bulundurarak tasarladıklarını vurgulayarak: "Gördük ki küçük daireler daha fazla talep görüyor. İç alanlarda metrekareleri küçültürken, alışılanın çok dışında 90 metrekareyi bulan teras alanları oluşturduk. Bu konutlar çok beğenildi. Hem rahat, pratik, konforlu bir yaşam alanı hem de bahçe olarak bile kullanılabilir ölçüde büyük teraslar... Bu yeni trend konut üreticilerinin mimari anlayışını da tamamen değiştirecek.' dedi.

Azel Kule Ekim 2015'te teslim
Mimari konseptiyleKonutkent ve Yaşamkent bölgesindeki diğer projelerden kolayca ayırt edilebilecek farklılıklara sahip olan Azel Kule,ileri teknolojiyleinşa ediliyor. Bu yönüyle de güvenlik kaygılarını tamamen ortadankaldırıyor.100 metre yüksekliğinde 28 katlı kuleden oluşacak karma bir proje olan AzelKule'de 1+1, 1+1 loft, 2+1, 2+1 loft, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçenekli 122 residence dairesi ile 23 dükkan yer alacak. AzelKule'de anahtar teslimleri Ekim 2015'te yapılacak.