Konya Havalimanı yeni terminal binası hizmete giriyor

Konya Havalimanı Müdürü İlhami Şimşek, "Engelsiz Havaalanı Projesi" kapsamında inşa edilen Konya Havalimanı yeni terminal binasının bu yıl içinde hizmete gireceği söyledi

Konya Havalimanı yeni terminal binası hizmete giriyor

27 Şubat 2014 / emlakwebtv
"Engelsiz Havaalanı Projesi" kapsamında inşa edilen Konya Havalimanı yeni terminal binasını bu yıl içinde hizmete giriyor. Konya Havalimanı Müdürü İlhami Şimşek, 2000 yılında hizmete giren mevcut terminal binasından, daha kullanışlı bir bina yapmak üzere yola çıkıldığını söyledi. Kaba inşaatı tamamlanan iç ve dış hatlar terminal binasında, beton atılma çalışmalarının bittiğini belirten Şimşek, kaplamalar ve boya işlemleri gibi ince işçiliklerin devam ettiğini dile getirdi.

“Konya yeni terminal binasının yüzde 90'ı tamamlandı”
Konya yeni terminal binasının yüzde 90'ı tamamlandığını belirten Şimşek; "Yeni terminal binamızın yüzde 90'ı tamamlandı. Projenin teslim tarihi olan 2 Temmuz'dan önce tamamen hazır hale gelecek. Yeni bina, yaklaşık 25 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Şu an hali hazırda kullandığımız terminalin 5 katı büyüklüğünde olacak. İç ve dış hatları, kafeteryası, restoranı ve dinlenme salonları, bay ve bayan mescitleriyle yolcularımızın en iyi şekilde ağırlanacağı yapıda inşa edildi" dedi.

Şimşek, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından hayata geçirilen "Engelsiz Havaalanı Projesi"ne başvuruda bulunduklarını, çalışmalar bittiğinde, Konya havalimanının da engelsiz havalimanları arasına katılacağını ifade etti. Yeni terminal binasının projenin gereklerine uygun şekilde yapılacağını aktaran Şimşek, binanın inşaat çalışmaları tamamen bittiğinde, engellilerin kullanabileceği alanların yapımına da başlanacağını anlattı.