Körfez trafiğe açıldı

Köprü inşaatındaki halatın kopmasıyla gemi trafiği geçici bir süre duran Körfez'de, alınan önlemlerin ardından geçişler yeniden başladı

Körfez trafiğe açıldı

Köprü inşaatındaki halatın kopmasıyla gemi trafiği geçici bir süre duran Körfez'de, alınan önlemlerin ardından geçişler, bu sabah saat 08.30'dan itibaren yeniden başladı.

Körfez trafiğe açıldı
Gebze- Orhangazi- İzmir otoyol projesinin İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü inşaatında Cumartesi günü, 15:30 sularında iki kule arasındaki klavuz halatlardan biri kopmuştu, Bilinmeyen bir nedenle yaşanan  kaza sonucunda Güney Kulenin doğusunda bulunan klavuz kablo kopmuş, batı tarafındaki halaklar ise hasar görmüştü. Kaza nedeniyle İzmit Körfezi saat 15:40'tan itibaren deniz trafiğine kapatılmıştı. 

Japon mühendisin intiharı
Yapılan çalışmalar sonrasında ise geçiş, bu sabah saat 08.30 itibariyle yeniden başlarken, Japon Mühendis Kishi Ryoichi'nin intiharı ise şok etkisi yarattı. 51 yaşındaki Ryoichi,  halatın kopmasının kendi suçu olduğunu bildiren bir mesaj bırakarak, intihar etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, mühendisin cesedinin bu sabah okula giden öğrencilre tarafından mezarlık girişinde bulunduğunu belirtti.