Körfez'in gözü Sinpaş projelerinde

Sinpaş GYO, Expo Turkey by Qatar'da önemli isimleri ağırladı. Genel Müdür Seba Gacemer, Körfez yatırımcısının gözünün Sinpaş projelerinde olduğunu söyledi.

Körfez'in gözü Sinpaş projelerinde

16-19 Ocak tarihleri arasında Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilen Expo Turkey by Qatar'a önemli projeleriyle katılan Sinpaş GYO, Körfez yatırımcısının ilgi odağı oldu. Doha Exhibition and Convention Center'de gerçekleşen etkinlikte İstanbul, Ankara ve Bursa'da hayata geçirdiği projelerini tanıtan firma, fuar süresince Kraliyet ailesi üyesi H. E. Sheikh bin Jassim Al Thani, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, MÜSİAD Genel Başkanı Abddurrahman Kaan ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu gibi çok önemli konukları da standında ağırlama şansı buldu. 

Yabancıya konut satışında 5 milyar dolarlık hedef

Sinpaş GYO'nun uluslararası alan faaliyet göstermeye başladığını ve özellikle Körfez ülkeleriyle her zaman yakın ilişki halinde olduklarını belirten Genel Müdür Seba Gacemer, bölgede düzenlenen fuarlara sık sık katılarak projelerini tanıtma şansı edindiklerini vurguladı. Gacemer, Katar'ın Körfez ülkeleri içinde en güçlü ekonomik performansa sahip olma niteliği taşıdığını vurgulayarak: Dünyanın en rekabetçi 18. ekonomisi olmakla beraber son yıllarda Türkiye-Katar ticaret hacmi de artış göstermiş durumda. Katarlı gayrimenkul yatırımcıları da İstanbul ve Bursa projelerimize oldukça ilgi gösteriyorlar. Bir milyon dolarlık ev alana Türk vatandaşlığı verilmesi, KDV’de yapılan indirimlerle bu yıl yabancıya yapacağımız satışlarla sektör hedefimiz olan 5 milyar doları yakalayacağımızı umuyoruz..." dedi. 

Bursa Aqua City Mart ayında lansmana çıkıyor

Expo Turkey by Qatar etkinliğinin bu yıl geçen yıla kıyasla zamanlama ve lokasyon olarak çok daha iyi planlanmış bir etkinlik olarak gözüktüğünü ve satış anlamında da daha iyi netice aldıklarını belirten Seba Gacemer: "iyi ancak bizim için bu tür fuarlar satıştan ziyade markamızı, ürünlerimizi, şehirlerimizi, ülkemizi tanıttığımız fuarlardır. Burada Bursa Modern projesinin hemen yanında yer alan Bursa Aqua City projemiz hakkında bir ön bilgi verdik. Bursa Aqua City projemizin Mart ayında lansmanını yapmayı planlıyoruz. " dedi. 

Sinpaş GYO projeleri

Sinpaş GYO'nun Katar'da tanıttığı ilk proje Queen Mobonti oldu. İnşaat çalışmalarının devam ettiği ve İstanbul'un yeni simgelerinden biri olmaya aday proje, Şişli Bomonti'de konumlanıyor. Queen Bomonti, Tarihi Yarımada ve İstanbul Boğazı'na hakim  konumu, Taksim, Beşiktaş ve Şişli gibi kent merkezlerine yakın lokasyonuyla dikkat çekiyor. Cevahir ve City's gibi alışveriş merkezlerine Hilton'da kolay ulaşım olanağı sunan proje ayrıca kendine ait 10 bin metrekarelik şehir parkı ile de dikkat çekiyor.

İstanbul'un arka bahçesi Bursa'da özel bir proje

Katar'da tanıtımı yapılan bir diğer proje Aqua City Bursa oldu. Özellikle Arap yatırımcının son yıllarda yoğun ilgi gösterdiği ve konut alımı gerçekleştirdiği Bursa, tarihi zenginliği ve kültürel mirasıyla yüksek bir yabancı yatırımcı potansiyeli içeriyor. Bursa'nın İstanbul'a kıyasla en önemli avantajı ise konut fiyatlarının yüzde 30-40 oranında düşük bir düzeyde seyretmesi olarak gösteriliyor. Buna ek olarak amortisman süreleri olarak da İstanbul ile hemen hemen aynı seviyede bulunan Bursa'nın bir diğer avantajı ise Osman Gazi Köprüsü aracılığıyla İstanbul'a ulaşımın 50 dakikaya düşmüş olması... Bursa'nın uluslararası ödüllü tek konut projesi olan Aqua City ise Bursa Modern'in yanı başında yükseliyor. Uludağ manzaralı dairelerden oluşan proje,kafe, restoran, spor ve dinlenme alanları, meydan ve çocuk oyun alanları gibi sosyal unsurlar barındırıyor.