Kuzey Marmara Otoyolu geçiş ücretleri

Kuzey Marmara Otoyolu ihalesinin dün sonuçlanmasının ardından, etaplardan geçiş ücretleri de belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Kurtköy-Akyazı arası 19 TL+KDV, Kınalı-Odayeri arası ise 10.5 TL+KDV olacak

Kuzey Marmara Otoyolu geçiş ücretleri

Kuzey Marmara Otoyolu'nun yılan hikayesine dönen bağlantı yolları ihaleleri, nihayet dün sonuçlandı. Türkiye'nin yakın dönem ihalelerine damgasını vuran Limak İnşaat ve Cengiz İnşaat Ortak girişiminin Kurtköy-Akyazı kesimi ihalesini, Kalyon İnşaat-Kolin İnşaat ortak girişiminin de Kınalı-Odayeri etabını kazandığı ihale sonrasında gözler geçiş ücretlerine çevrilmişti.

Kuzey Marmara Otoyolu geçiş ücretleri
Yapılan açıklamaya göre toplam uzunluğu 169 kilometreyi bulan Kurtköy-Akyazı kesimini kullanmak isteyen sürücüler 19 TL+KDV, toplam uzunluğu 88 kilometreyi bulan Kınalı-Odayeri kesiminden faydalanmak isteyen sürücülek ise 10.5 TL + KDV tutarında bedel ödeyecekler. 

Kuzey Marmara Otoyolu geçiş ücretleri

Söz konusu etapların inşaatlarının 36 ayda tamamlanması bekleniyor. 

Bakan Yıldırım tarafından açıklandı
Daha önce çeşitli defalarca ertelenen Kuzey Marmara Otoyolu İhalesi Bağlantı Yolları İhalesi geçtiğimiz haftalarda 8 firmanın katılımıyla gerçekleşmişti. İhalenin kazananı ise dün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından açıklanmıştı. 

Kuzey Marmara Otoyolu geçiş ücretleri

Dün Yıldırım tarafından yapılan açıklamada:  "Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi işinin yap-işlet-devret modeliyle ihalesini Limak İnşaat-Cengiz İnşaat Ortak Girişim Grubu kazandı." ifadelerine yer verilmişti. .