Kuzey Marmara Otoyolu Sultanbeyli imar planı askıya çıktı

Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçeleri Paşaköy ve Sancaktepe kavşakları ve Çekmeköy Beykoz TEM bağlantıları imar planları askıya çıktı.

Kuzey Marmara Otoyolu Sultanbeyli imar planı askıya çıktı

Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçeleri Paşaköy ve Sancaktepe kavşakları ve Çekmeköy Beykoz TEM bağlantıları imar planları 9 Kasım’da askıya çıktı. Söz konusu plan, 18 Aralık’a kadar askıda kalacak.

Plan hükümleri

1.1/5000 ölçekli Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul ili Sancaktepe geçişi Nazım İmar Planı Değişikliği, plan paftaları, plan hükümleri ve plan raporları bir bütündür. 2.Plan değişikliği onama sınırları içinde kalan ve karayolları yol kenarı koruma kuşağından çıkartılarak plan kararı getirilemeyen alanlarda, meri bölge planları ile bütünlüğü sağlamak amacıyla ilgili belediyesince yürütülecek plan çalışmaları kapsamında plan kararı getirilecektir. 3.Plan değişikliği sınırları içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 27 Mart 2014 tarih ve 5183 sayılı olur ile onaylanmış olan Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul ili Sancaktepe Geçişi Nazım İmar Planı Değişikliği plan hükümleri geçerlidir.