Kuzu Grup’un 2.7 milyarlık incisi Körfezi büyüledi

Kuzu Grup, Ataköy Sea Pearl projesini Dubai’de gerçekleşen Cityscape Global’de uluslararası yatırımcılara tanıttı. Körfez’in beğenisini kazanan projedensatışlara Ekim ayında başlanacak

Kuzu Grup’un 2.7 milyarlık incisi Körfezi büyüledi

Kuzu Grup’un, Qatar Diyar, Sinpaş ve Eksşm Holding in ortak olduğu Katv Gayrimenkul ile birlikte Ataköy sahilde inşaatına başladığı Sea Pearl proje Dubai Cityscape Global fuarında tanıtıldı. 21 Eylül tarihinde açılışı gerçekleşen ve Türkiye’den 31 firmaya ev sahipliği yapan fuarda Sea Pearl projesinin tanıtımını Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu gerçekleştirdi.

Yatırım değeri 2.7 milyar liralık değeri bulan Sea Pearl projesi Ataköy’de toplam 127 bin 600 metrekarelik alan üzerinde 547 bin metrekare inşaat lanınna sahip olacak.

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu'nu projede resmi satışlara ekim ayında başlayacaklarını açıklayarak. 8 rezidans ve 1 oteld blokundan oluşan projenin metrekare satış fiyatının 7 bin 200 dolarla 10 bin 550 dolar arasında değiştiğini kaydetti. Projenin inşaatının Mart 2014'te başlandığını anlatan Özen Kuzu, teslimatların Mart 2017 ve Şubat 2018 olmak üzere 2 etap halinde olacağını dile getirdi. Özen Kuzu ayrıca projenin deniz kıyısında yer almasına rağmen kıyının kamuya ait olarak düzenlendiğinin altını çizdi. Evrenol Architects imzasını taşıyan projenin müellifleri Yüksek Mimar Mehpare Evrenol, Yüksek Mühendis Mimar Alp Evrenol ve Yüksek Mimar Tamer Tunbiş.

Kesintisin deniz manzarası

Kesintisiz olarak tüm bağımsız birimlerin deniz manzarasına hakim olmasının projenin en önemli özelliklerinden biri olduğunu vurgulayan Özen Kuzu, suyun ve yeşilin mekansal olarak gündelik yaşama dahil eildiğini kaydetti. Özen Kuzu, “Su arazinin içlerine rekreasyon ve sosyal donatı olarak alınıyor. Bu sayede projenin kentsel sürekliliği de sağlanmış oluyor. Taşıt trafiğinin arazinin arkasında sonlandırılmasıyla, tüm alanlarda güvenli yaya hareketi sağlanıyor. Her yaş grubuna yönelik çocuk oyun alanlarıyla zenginleşen rekreasyon alanları, farklı konsepteki bahçeler ve buluşma mekanları olarak öne çıkıyor” diye konuştu.

Yüzde 18 KDV ile satılacak

Her bir bloğun altında fitness, yoga ve dinlenme salonlarının bulunduğu projede; biyolojik gölet, yansıma havuzları, yeşil alan, 4025 araç kapasiteli otopark, çocuk parkları, tenis ve basketbol sahaları gibi ortak kullanım alanları yer alıyor. Proje yüzde 18 KDV ile satılacak.

Havaalanına 3 kilometre yakınlıkta

Proje lokasyon olarak, yarımadaya 13, Ataköy Yat Limanı’na 1, Atatürk Havaalanı’na ise 3 km uzaklıkta yükseliyor. Marmara Denizi’ne bitişik olan bu alana E5 ve Tem otoyollarından direk bağlantılar bulunuyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 25, Boğaz Köprüsü’ne ise 15 km uzaklıkta olan projeye doğrudan ulaşım, sahil yolu olarak da bilinen Rauf Orbay Bulvarı’ndan sağlanıyor. Hemen yanı başında Galeria, Capacity, Carousel, Marmara Forum, A Plus, Flyinn  alışveriş merkezleri bulunan Sea Pearl; Dünya Göz Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, International Yeşilköy Hastanesi, Bakırköy Devlet Hastanelerine yakın bir konumda yer alıyor. 

Firma Bilgisi: Kuzu Grup