Kuzu Grup'tan İran'a dev yatırım

125 milyon Euro değerindeki Batı Tahran Atıksu Arıtma Tesisi ihalesini Kuzu Grup kazandı.

Kuzu Grup'tan İran'a dev yatırım

Kuzu Grup İran'ın başkentinde hayata geçirilecek dev atıksu arıtma tesisi ihalesini kazandı. Proje 125 milyon Euro'ya mal olacak. 

Kuzu Grup'tan İran'a dev proje
Kuzu Grup, 2016 yılının Ocak ayında İslam Kalkınma Bankası-IDB kredili, Batı Tahran Atıksu Arıtma Tesisi İhalesini kazanan taraf oldu. Sözleşme bedeli yaklaşık olarak 125.000.000 EURO olan atıksu arıtma tesisinin günlük kapasitesi ise 520.000 metre küp olacak. Tesis aynı zamanda İran'ın en büyük atıksu arıtma tesisi olma özelliği taşıyacak ve yaklaşık olarak 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verecek.

 

Kuzu Grup'tan İran'a dev yatırım

 

Batı Tahran Atıksu Arıtma tesisi
Birbirinden bağımsız dört farklı modülden meydana gelecek olan Batı Tahran Atıksu Arıtma Tesisi, ileri biyolojik atıksu arıtma prosesi ve en yeni arıtma teknolojeleri kullanılarak inşa edilecek. Ultraviyole dezenfeksiyon metodu ile arıtılan su, sulama amaçlı geri kazanımı olanağı sunacak. Ayrıca Tesis bünyesinde inşa edilecek her biri 11.000 m3 hacminde 8 adet çürütücü ile atıksu arıtma kaynaklı çamurlar çürütülerek biyogaz elde edilecek ve tesisin tüm elektrik ihtiyacı, tesiste üretilen bu biyogazı yakan gaz motorlarından sağlanacak.

Firma Bilgisi: Kuzu Grup