Kuzu'dan 20 milyon dolarlık satış

Ortadoğu'nun en büyük gayrimenkul etkinliği olarak kabul edilen Dubai Cityscape Global'de Kuzu Grup tarafından Ataköy'de hayata geçirilen SeaPearl projesi yabancı yatırımcıdan tam not aldı.

Kuzu'dan 20 milyon dolarlık satış

Ortadoğu'nun en büyük gayrimenkul etkinliği olarak kabul edilen Dubai Cityscape Global'de Kuzu Grup tarafından Ataköy'de hayata geçirilen SeaPearl projesi yabancı yatırımcıdan tam not aldı. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, "Sektörümüz için önemli platformların başında gelen Cityscape Global, kuşkusuz Körfez yatırımcısıyla buluşmamız için çok önemli bir fırsat yaratıyor. Yabancı yatırımcı ülkemize güvenmeye devam ediyor. Yatırım yapmaya da kararlılar. Şuan herhangi bir olumsuzluk yansımıyor. Geçtiğimiz sene de fuardan bu yıl da iyi neticeler elde edeceğimize inanıyorum" diye konuştu. Bügünde kadar projenin yüzde 20'sini yabancı yatırımcıya sattıklarını söyleyen Kuzu, "Fuarın ilk günü 6 konut birden sattık. Toplamda 20 milyon dolarlık satış yaptık" diye konuştu.

SeaPearl Ataköy’ün yüzde 35’i satıldı

SeaPearl Ataköy projesiyle ilgili de güncel bilgiler paylaşan Kuzu, "Yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle 2 etapta hayata geçiriliyor. Projede metrekare birim fiyatları ortalama 7 bin 200 dolardan başlıyor. İnşaat ve satış süreci tüm hızıyla devam eden projenin, Temmuz 2017 tarihinde teslim edilmesi planlanan ilk etabının bugüne kadar yüzde 35'lik kısmı satıldı" diye konuştu.