M'expo için imza kampanyası başladı

Maltepe'de hayata geçirilecek Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M'EXPO) için imza kampanyası start aldı.

M'expo için imza kampanyası başladı

Maltepe'de yapılması düşünülen ve bölge halkı için de bir prestij proje kabul edilen Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (M'EXPO) için imza kampanyası start aldı.

Maltepe'nin kalkınması adına
Maltepe'nin diğer ilçeler arasına sıkışmış turizm ve sanayi potansiyelinden yoksun kendi haline bırakılmış bir kent görünümünde olduğuna dikkat çeken Başkan Ali Kılıç, "Burayı kalkındırmak için bir projemiz var. Bu proje ne Maltepe Belediyesi'nin ne de Ali Kılıç'ın projesi. Bu, bölge halkımızın da yararlanacağı bütün Maltepelilerin projesi. Bunun için esnafımızın da desteğini almak istiyorum. Bu anlamda bir imza projesi başlatarak halkın da M'expo'ya sahip çıktığını göstermek istiyoruz" dedi.

900 milyon Euro'luk yatırım
900 milyon avroya mal olacak M'expo hakkında bilgi veren Başkan Kılıç, "Bu projede golf sahaları ve kongre merkezleri de yer alacak. Buraya iş adamları gelecek, esnafımız-Maltepeli kazanacak, en az 25 bin insanımızın iş bulacak. Bu kapsamda bir imza kampanyası düzenledik. Hedefimiz 500 bin imza" ifadelerini kullandı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sony ve Hollanda, Almanya, İngiltere'nin projeye destek verdiğine işaret eden Kılıç, "Seçimler de yaklaşıyor. Biz diyeceğiz ki; M'expo'ya destek yoksa oy da yok" sözleriyle, kararlılıklarını vurguladı. Fuar projesi için ilk imzalar, Maltepe esnafından geldi. CHP'li bazı milletvekili aday adayları da, "Maltepeli M'expo'yu İstiyor" başlıklı kartlara imza atarak, projeye tam destek verdi.