Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı ihalesi 11 Ağustos'ta

Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı ihalesi 11 Ağustos saat 10:00'da ihaleye çıkacak

Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı ihalesi 11 Ağustos'ta

Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı ihalesi 11 Ağustos saat 10:00'da ihaleye çıkacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından trafiği rahatlatmak amacıyla yapılacak olan Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı toplam 11 istasyondan oluşacak. 

1.080 günde tamamlanması planlanıyor

Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metrosunun toplam uzunluğu ise 18,5 kilometre olacak. Metro hattının yer tesliminden itibaren 1.080 günde tamamlanması planlanıyor. 

Mahmutbey - Esenyurt arası 40 dakikaya inecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan metro hattı ile Mahmutbey - Esenyurt arası ulaşım süresi 40 dakikaya inecek. 

Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattı, Mahmutbey istasyonundan başlayarak doğu-batı istikametinde devam edecek ve TEM otoyolunun kuzeyinde Esenkent mahallesinde sona erecek.

TEM otoyoluna paralel konumda yer alan Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Metro Hattı, Kanal İstanbul Projesi'nin iki yakasını birbirine bağlayacak olan ve şehir merkezleri için de bağlantı noktası oluşturacak önemli bir hat olacak. 

Günde 1,4 milyon yolcuya hizmet vermesi öngörülen Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metrosu durakları ise şöyle; 

Mahmutbey Bahçeşehir Esenyurt metro hattı durakları

- Bölge Parkı
- Mehmet Akif
- Toplu Konut
- Tema Park
- Hastane
- Tahtakale
- Ispartakule
- Bahçeşehir
- Esenkent