Malatya Beydağı TOKİ başvuruları 13 Kasım’da sona eriyor

Malatya Beydağı TOKİ projesinde satışa sunulan 305 adet konutun başvuru süreci 13 Kasım 2015 tarihinde sona eriyor.

Malatya Beydağı TOKİ başvuruları 13 Kasım’da sona eriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Malatya Beydağı Mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde 26 Ekim’de satışa çıkarılan 305 adet konutun başvuru süreci 13 Kasım’da sona eriyor. Başvurular, Halk Bankası şubelerine yapılıyor.

75 bin ile 100 bin lira arası değişen fiyatlarla satılacak konutlar, 2+1 olarak tasarlandı. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 250 liradan başlayacak.

TOKİ Malatya Beydağı başvuru şartları

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Malatya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

*Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

*Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.