Maltepe'de inşaatlara 'Pazar' yasağı geldi

İstanbul'un Maltepe ilçesindeki inşaatlara, pazar günleri çalışma yasağı getirildi

Maltepe'de inşaatlara 'Pazar' yasağı geldi

İstanbul'un Maltepe ilçesindeki inşaatlara pazar günleri çalışma yasağı getirildi. Belediye Meclisi'nde oy birliği ile alınan karar ile bina yıkım işleri hafta için 07:00-19:00 saatleri arasında yapılabilecek. 

İnşaat çalışma saatleri düzenlendi

Maltepe'de kentsel dönüşüm nedeniyle yoğun olarak başlayan bina yıkma ve inşaat çalışmalarının oluşturduğu gürültü, yoğun bir şikayet oluşturdu. Şikayetler üzerine ilgili konu Maltepe Belediye Meclisi'nin Haziran ayındaki olağan toplantı gündemine taşındı. Maltepe'de inşaat çalışma saatlerinin belirlenmesiyle ilgili Hukuk Komisyonu ile Sağlık ve Çevre Komisyonu'nun ortak raporu, oy birliği ile karara bağlandı. 

Maltepe'de inşaatlara 'Pazar' yasağı geldi

Pazar günü çalışmaya izin yok

Karara göre, bina yıkımları hafta içi 07:00-19:00 saatleri arasında yapılacak. Hafta sonları ise bina yıkımı yapılamayacak. Yaz saati uygulamasına göre hafriyat, taş kırma, kırıcı çalıştırma ve kazık çalıştırma işlemleri hafta içi 07:00-19:00'da, cumartesi 10:00-19:00'da yapılırken, pazar günleri çalışma izni verilmeyecek. 

Cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında

Bina yapım, beton dökme ve onarımlar ise hafta içi 07:00-19:00'da, cumartesi günleri 09:00-18:00'de yapılabilecek. İlçe genelinde, bina yapım ve beton dönme işlerine pazar günü izin yok. Kış saati uygulamasında bu çalışmalar bir saat geriye çekilecek.