Maltepelilerden M'Expo'ya destek

Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi için düzenlenen imza kampanyası Maltepelilerden büyük ilgi görüyor

Maltepelilerden M'Expo'ya destek

Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi için düzenlenen imza kampanyası Maltepelilerden büyük ilgi görüyor. Girne Mahallesi sakinleri, Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M'Expo Center projesi için düzenlenen imza kampanyasına katılarak, fuara destek verdi.

M'expo için 'Halk Buluşmaları'
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Halk Buluşmaları" kapsamında Girne Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Sabah 06.00'da başlayan toplantıya, Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, Maltepe Belediyesi birim müdürleri, Girne Mahallesi Muhtarı Ali Akülger ve vatandaşlar katıldı. Ulaşım, altyapı, kentsel dönüşüm, park-bahçe, otopark sorunlarıyla seyyar satıcılarla ilgili sorunlar ve kültür merkezleri taleplerinin dillendirildiği toplantıda bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Meydanı'nı yenileyeceklerini belirterek,

'550 bin nüfusluk Maltepe'nin bir meydanı yok. Hele hele şu anki mevcut yerde cami de var, emniyet de var. Burada bir cenaze olsa, trafik sıkışıyor, kitleniyor. İşte bu sebeplerle Maltepe'yi bir cazibe merkezi haline getirmek için bir projemiz hazırladık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile 'Meydan Projesi'ni de görüştüm. Ayrıca Organik Pazar olan alanda, tiyatro ve sinema salonlarının da bulunacağı bir kültür merkezi inşa etmeyi düşünüyoruz' dedi.  

M'expo için imza
Maltepe'de büyük bir işsizlik sorunu olduğuna ve ilçenin ayağa kalkması gerektiğine de değinen Kılıç, şöyle konuştu: "İşsizliği engelleyecek ve 24 bin insanımızın iş bulmasına olanak sağlayacak bir fuar projemiz var. Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M'Expo Center projesi adını verdiğimiz projede, siz Maltepelilerin desteği çok önemli. Sizlerin destek vermesini bekliyoruz. Buraya iş adamları gelecek, esnafımız kazanacak, Maltepeli kazanacak. Bu proje için imza kampanyası düzenleyeceğiz. Hedefimiz 500 bin imza. Ayrıca seçimler de yaklaşıyor. Biz diyeceğiz ki; 'M'Expo'ya destek yoksa oy da yok.' Sizler arkamızda olduğunuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok."