Marka alıp satmanın en hızlı yolu

“Satılık Markalar” portalı ile ticari olarak kullanılmayan tescil altındaki markanızı satabilir ya da ticari girişiminizi hızlandırmak için bilinirliği olan bir markayı satın alabilirsiniz

Marka alıp satmanın en hızlı yolu

16 Temmuz 2013 / emalakwebtv
www.satilikmarkalar.com.tr portalı ile marka arayışı içinde olan ve riske girmeden ticari girişimini hayata geçirmek isteyen girişimcilere büyük bir kolaylık sunuyor. Bu portal sayesinde girişimciler markalaşmak için zaman ve para harcamadan marka sahibi olabiliyorlar.

Tescili hazır markalar
Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz “Biz bu portal ile tescil ile korunan, sahibi tarafından satılığa çıkarılmış ya da ticari olarak atıl durumda bulunan markaları ekonomiye kazandırmayı, farklı sektörlerde kendi markası ile yer almayı hedefleyen girişimcilere çözüm üretmeyi, firmalara markalaşma konusunda değişik bir bakış açısı kazandırmayı, markanın sadece bir belge olmayıp maddi değerinin de olduğunu ve alınıp satılabildiği bilincini oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Tescilli marka ile zaman kazanın
Tescillenmiş ya da başvuru aşaması tamamlanmış bir markayı satın alan girişimcilerin hemen ticari faaliyete başlayabildiğinin altını çizen Yamankaradeniz, “Markalaşmak ya da bir sektörde kalıcı bir marka oluşturmak, girişimciler ya da farklı sektörlerde teşebbüste bulunmayı hedefleyen yatırımcılar için meşakkatli bir süreç. Bunun yerine tescilli ve koruması bulunan bir markayı satın alarak onun mevcut bilinirliğinden yararlanmak hem de markanın itibarını kuvvetlendirerek markalaşma maliyetlerini aşağıya çekmek mümkün”. Bunun için yatırımcıların www.satilikmarkalar.com.tr adresini ziyaret etmesi yeterli diye konuştu.

Yalın ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahip Satılık Markalar portalı üzerinde, kullanıcılar sektörlere göre kategorilere ayrılmış markaları dilerlerse satın alabilir ya da sahip oldukları markayı satışa çıkarabilirler. Sitenin ARA sekmesinden, ürün ve hizmet bazında, sınıf numarası ve satış fiyat ile yurtdışında tescilli olup olmadığı v.b. kriterlere göre site içi arama imkanı da bulunuyor. Portal, girişimcilere, satmak istedikleri markalarının değerini nasıl ve hangi kriterleri esas alarak belirleyebilecekleri gibi marka konusunda merak ettikleri soruların cevaplarını da veriyor.