Markalı projeler şehre prestij sağlayacak

Marka Şehirler Zirvesi'nde, Yiğit Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, markalı projelerin şehre kattığı değeri anlattı.

Marka Şehirler Zirvesi’nde konuşmacı olarak bulunan Yiğit Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, ‘Markalı Projelerin Şehirlerin Prestijine ve Ekonomisine Katkısı’ hakkında bilgi verdi. Yiğt, “İstanbul zaten Osmanlı’dan bu yana marka bir şehir, geçmişe dayanan büyük bir tarihi var. Şu anda İstanbul’da markalı projeler ve kentsel dönüşüm projeleri üretiliyor. Fakat kentsel dönüşüm derken, gerçek kentsel dönüşümü kastediyorum. Binaların olduğu gibi yıkıldığı yerleri değil, Örneğin Fikirtepe gibi komple değişen bölgeleri kastediyorum. Sadece apartmanların yıkılıp yapıldığı değil, bir mahallenin komple yıkılıp yenilendiği işler gerçek kentsel dönüşüm oluyor. Burada yeşil alan, sosyal donatı alanı ve kamusal bina ihtiyacı varsa bunlar da yapılıyor. İşte şehre prestij katan markalı projeler bunlar. Fikirtepe’de bunlardan biri” dedi.

“Fikirtepe Kadıköy’ün prestijini yükseltecek”
Fikirtepe’de kendilerinin de projelerinin olduğunu söyleyen Yiğit, “Fikirtepe Kadıköy’e ve Moda’ya yakın bir yer. Fakat önceden Fikirtepe, çarpık yapılaşmanın olduğu gecekondu bölgesiydi. Bu özelliğiyle Kadıköy’ün prestijini düşürüyordu. Projeler tamamlandığında sadece Kadıköy’ün değil İstanbul’un en prestijli bölgesi olacak. Bölgenin algısı değişecek” diye konuştu. Büyük, markalı projelerin inşa edilmesinin ekonomiye katkısının oldukça fazla olduğunu söyleyen Yiğit, “En önemlisi orada daire sahibi olanların, eskiden sağlıksız bir eve sahipken artık hem sağlıklı hem nitelikli konut sahibi olmaları.  Evlerinin değerinin çok yükselmesi, hak sahiplerine yüksek oranda gelir getirecek” diye konuştu.