Marmaray bilet fiyatı 1.95 TL

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılışı yapılacak Marmaray’da bilet fiyatları belli oldu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, biletlerin 1lira 95 kuruş olacağını söyledi

9 Ekim 2013 / emlakwebtv
İstanbul Boğazı’nın altından Asya kıtasını Avrupa’ya bağlayacak Marmaray projesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hizmete açılacak. Projede sona yaklaşıldığını belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Marmaray bilet fiyatlarının 1 lira 95 kuruş olacağını açıkladı.

Yıldırım, “Türkiye, büyük heyecanı, iki bayramı bir arada yaşayacak. 29 Ekim'de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yıl dönümünü ve İstanbul'un en önemli raylı sistem projesini, 1.5 asırlık rüyayı da gerçeğe dönüştürmüş olacağız. Bilet fiyatları da zannediyorum 1.95 civarında olacak” dedi.

Bu hattı devlet demiryollarının işleteceğini vurgulayan Yıldırım, Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararıyla, İstanbulluların tek biletle hem Marmaray'ı hem de metro ve otobüsleri kullanabileceklerini söyledi.

Şu anda projeye ilişkin bazı rötuşların yapıldığını belirten Yıldırım, açılışa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve konuk ülkelerin başkanları ve başbakanlarının da davet edildiğini ifade etti.