Marmaray durakları nerede?

Toplam uzunluğu 76 km olan Marmaray'ın 13.6 km'lik ilk etabı 29 Ekim 2013'te hizmete açıldı. Şimdilik 5 istasyonuyla faaliyet gösteren Marmaray durakları nerede konumlanıyor dersiniz?

Marmaray durakları nerede?

2015 yılında tüm etapları tamamlandığında Halkalı'dan Gebze'ye kadar uzanacak olan Marmaray projesinin ilk etabı toplam 5 durağıyla 29 Ekim'de faaliyete girdi. 2012'de hizmete giren Kadıköy - Kartal metrosu ile Ayrılıkçeşme durağı ile entegre olan Marmaray'ın yapımı devam eden Üsküdar- Çekmeköy metro hattıyla da bağlantısı sağlanacak. Peki Marmaray durakları nerede konumlanıyor? İşte yanıtı.

Marmaray Ayrılıkçeşme durağı: Projenin Anadolu Yakası'nda bulunan istasyonlarından biri olan Ayrılıkçeşme durağı, Kadıköy ilçesinde bulunan Tepe Nautilus AVM'nin arkasında yer alıyor. Ayrıca Marmaray'ın Kadıköy - Kartal metrosu ile bağlantısı da bu duraktan sağlanıyor.

Marmaray Üsküdar durağı: Projenin Anadolu Yakası'nda bulunan bir diğer istasyonu olan Üsküdar durağı ise Üsküdar sahilinde bulunuyor.
Marmaray Kazlıçeşme durağı: Abdi İpekçi Salonu'na yakın bir mesafede konumlandırılan Marmaray Kazlıçeşme durağı, projenin Avrupa Yakası'ndaki ayaklarından biri. Kazlıçeşme Miting Alanı, Balıkı Rum Hastanesi ve Yedikule Mezarlığı'na komşu olan durak, sahil yolunun kuzeyinde kalıyor.

Marmaray Sirkeci durağı: Bu durağın çıkışları da hem Sultanahmet hem Eminönü meydanına yakın bulunuyor.

Marmaray Yenikapı durağı: Marmaray'ın Avrupa'daki duraklarından biri olan Yenikapı durağı ise, Aksaray’dan Yenikapı yönüne giden cadde üzerindeki Aksaray U dönüşü köprüsünün hemen sağında bulunuyor.