Maslak 1453'e 250 milyon dolarlık yatırım geldi

Abduljawad Holding'in daha önce Maslak 1453'ten satın aldığı 2 kuleden birinin işletmesi için Dusit International ile anlaşma yapıldı. Proje tam 250 milyon dolarlık yatırım çekti.

Avrupa’nın en büyük karma yaşam projelerinden biri olan Maslak 1453, turizmin dünya markaları ile anlaştı. Yaşamın başladığı Maslak 1453’te B3 ve C15 kulelerini alan Abduljawad Holding, 4 kıtada 29 turizm tesisi işleten Dusit International ile B3 blok’un rezidans işletmesi için el sıkıştı. İki dünya devinin yaptığı bu yatırımın Türkiye’ye duyulan güveni gösterdiğini söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “ Tayvan merkezli küresel bir marka olan Dusit International  ile Suudi sermayesinin güçlü temsilcisi Abduljawad Holding dünyaya örnek olacak cesur bir kararla Türkiye'ye yatırım yapıyor. Türkiye'nin güçlü ekonomisine ve istikrarına güvendiklerini gösterdiler. Bugün yaklaşık 250 milyon dolar değerinde bir yabancı yatırımı konuşuyoruz. Bu girişimin maddi değeri kadar sembolik değeri de var” dedi. Ali Ağaoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye’ye, Maslak 1453'e yeni global markalar getirme hazırlığı içinde olan yabancı yatırımcılarımız olduğunu biliyorum. Türkiye'ye ve Ağaoğlu'na güvendiklerini söyleyen, bizimle yatırım fırsatlarını görüşen güçlü yabancı sermaye grupları var. Dusit Grubu 4 kıtada 29 operasyonu yönetiyor. Avrupa'ya giriş kararını verdiler ve bunun için Türkiye'yi ve Maslak 1453 projesini seçtiler. Bizim için bir gurur kaynağı oldu.” 

2018 yılında hizmete girecek
Dusit'in dünyadaki önemli pazarlardaki otel, tatil köyleri ve hizmet sunduğu konutların deneyimi ile Dusit Thani Residences Maslak İstanbul, dünyanın dört bir yanından gelecek olan ziyaretçiler için 2018 yılında hizmete girecek.  Dusit Thani ile Abduljawad Holding arasında yapılan anlaşma ise  daha sonra uzatma opsiyonlu olmak üzere 14 yılı kapsıyor.  İmza töreninde konuşan Dusit International Grup CEO'su Suphajee Suthumpun; Abduljawad Holding ile yapmış olduğumuz ortaklık neticesinde Dusit Thani markasını Türkiye’ye ilk kez getirmekten dolayı memnunuz. Dusit Interntional olarak Türkiye’ye güvendiğimiz için buradayız. Bu ortaklık zincirimizin küresel anlamda genişlemesine katkıda bulunacak ve Dusit markasını Avrupa, Ortadoğu ve ötesine taşıyacak. Türkiye’nin en prestijli projelerinden Maslak 1453’te hayata geçecek Dusit Thani Maslak İstanbul 2018 yılında hizmete girecek. Dusit International Grup CEO'su Suphajee Suthumpun misafirlerimize eşsiz ve zarif konukseverlik sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz "diye de ekledi.

Firma Bilgisi: Ağaoğlu Şirketler Grubu