Mebuskent projesinde sona doğru

Aymor Grup'un inşa ettiği Mebuskent projesinde sona yaklaşıldı. Projede kalan son blokların tamamlanmasının ardından yaşam başlayacak

Mebuskent projesinde sona doğru

Aymor Grup'un Batıkent Çakırlar bölgesinde hayata geçirdiği Mebuskent'te sona gelindi. Projede son blokların tamamlanmasının ardından hayat başlayacak.

Mebuskent'te son dönemeç
Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, Mebuskent'in Çakırlar'da 2+1 daire içeren ilk konut projesi olma özelliği taşıdığını belirtti Toplamda 388 dönümlük alanda kurulan ve bünyesinde 10 blok ve 332 villa barındıran Mebuskent'te hayatın başlamasına son 3 blokun kaldığını vurgulayan Ayhan, projenin "şehir içinde şehir" konseptiyle hayata geçirildiğini söyledi.

Mebuskent projesinde sona doğru

 

2+1'den 4+1'e daire tipleri
Kürşat Ayhan, çocuklu ve daha kalabalık ailelerin yaşaması için 3+1 ve 4+1 daireler de içeren projenin yeni evli çiftler için de 2+1 daire tiplerinin düşünüldüğünü vurguladı.

Ağaca ve yeşile yatırım yapan proje
Ayhan, Mebuskent projesinin ağaca ve yeşile yatırım yapan bir proje olduğunu belirtti. Ayhan:

"Mebuskent'te beton alan boyutu yüzde 13; yeşil alan oranı ise yüzde 87 düzeyinde. Mebuskent, zengin bir botanik park formatında tasarlandı ve bünyesinde çok farklı türden ağaç ve çiçek barındırıor. Projede 23 bin ağaç bulunuyor. Toplam yeşil alan miktarının 86 bin metrekareye yayıldığı Mebuskent'te ayrıca 2 bin metrekarelik spor komleksi ve yürüyüş yolu bulunuyor. Projede ayrıca bir okul ve bir kreş de yer alacak.