Media-saturn ve işkur, satış elemanı yetiştiriyor

Media-Saturn, İŞKUR ile işbirliği ile “İş Başı Eğitim Programı” ile elektronik perakende sektörüne nitelikli satış elemanı yetiştiriyor

Media-saturn ve işkur, satış elemanı yetiştiriyor

09 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Eğitim programı kapsamında İŞKUR üyesi olan ve eğitim almaya hak kazanan 17 kişi, 22 gün boyunca Media-Saturn’ün uzman satış müdürleri tarafından verilen, toplam 175 saatlik profesyonel satış eğitimi aldı. Nisan ayında tamamlanan eğitimin sonunda yazılı sınav yapıldı. Sınavda başarılı olan kişilere, İŞKUR tarafından Perakende Satış Elemanı Sertifikası verildi ve Media Markt, Saturn mağazalarında işe yerleştirildiler.

Uzman kadro tarafından hem teorik hem pratik eğitim verilecek
Media-Saturn’un uzman kadrosu tarafından titizlikle seçilen satış müdürlerinin verdiği eğitimlerin ilk 11 gününde teorik eğitimler, son 11 gününde de mağazalarda pratiğe yönelik eğitimler verildi. Mağazalarda gerçekleştirilen pratiğe yönelik eğitimlerde, doğru satış teknikleri ve müşteri ile iletişim konusundaki ipuçları verildi.

Media- Saturn, perakende sektörüne nitelikli eleman yetiştiriyor
Media-Saturn İnsan Kaynakları Direktörü Seda Kaplan “Media-Saturn olarak İŞKUR ile birlikte, perakende sektörüne nitelikli iş gücü kazandırmak amacıyla yola çıktığımız İş Başı Eğitim Programı’na Nisan ayında İstanbul’da başladık. İŞKUR tarafından seçilen ve ilk eğitimimizi almaya hak kazanan 17 kişi ile ilk “İş Başı Eğitimi Programı”mızı tamamladık. Eğitim programımızı başarıyla tamamlayan 8 kişiyi mağazalarımızda istihdam etmeye başladık. İnsan kaynakları departmanı olarak farklı projelerle istihdam yaratmaya devam edeceğiz.”