Expo Turkey by Qatar Fuarı sürdürülebilir ekonomik bağ oluşturacak

Expo Turkey by Qatar ile, Katar ve Türkiye arasında sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt: "700 milyon dolarlık dış ticareti yukarılara taşımayı hedefliyoruz..." dedi.

Türkiye ve Katar ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi ve yeni fırsatların yaratılması adına büyük bir potansiyel taşıyan Expo Turkey by Qatar ile, iki ülke arasında sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt: "Türkiye ve Katar arasındaki ticaret hacmi 700 milyon dolar seviyesinde. Düzenlediğimiz fuar ile birlikte bu rakamın artmasını hedefliyoruz..." şeklinde konuştu. 

Gayrimenkulden mobilya sektörüne 154 şirket

Kurt, fuara gayrimenkul, yapı malzemeleri ve mobilya gibi Türkiye ekonomisinin en önemli sektörlerinden 154 şirketin katılım gösterdiğini de vurgulayarak, açılışın bugün iş görüşmeleri ile başlayacağı bilgisini verdi. Türkiye-Katar Sektör Liderleri Zirvesi'nin de Fuarın ikinci gününde önemli dinamikleri bir araya getireceğini de hatırlatan Medyacity Başkanı Kurt: "Bu etkinlikte iki ülkede başarı sağlamış önemli şirketlerle geleceği öngören önemli isimler görüşlerini paylaşacak. Fuarın son gününde de iş görüşmeleri sürecek..." dedi

Katar'a karşı iyi konumlanmalıyız

Kurt, açıklamasında Katar'ın Türkiye'nin önemli partnerlerinden birisi olduğu değerlendirmesini de yaparak: "Onlarla ticaretimizi iyi konumlandırmamız gerek. Planlarımızı kısa vadele yapmamız doğru değil. Amacamızı iki ülke arasında sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturmaktır..." şeklinde konuştu.