Mercedes-Benz'in Rusya'daki tesisini ESTA inşa edecek

Dünya otomotiv devi Mercedes-Benz'in Rusya'da inşa edeceği ilk fabrikasının inşasını ESTA Construction gerçekleştirecek

Mercedes-Benz'in Rusya'daki tesisini ESTA inşa edecek

Dünyanın en önemli otomobil markalarından Mercedes-Benz'in Rusya'da inşa edeceği ilk üretim tesisinin inşasını ESTA Construction gerçekleştirecek. 250 milyon Euro'luk yatırımın 2018 yılı sonunda tamamlanacağı açıklandı.

Mercedes-Benz'in hedefi uluslararası rekabet gücünü artırmak
Mercedes-Benz'in dünya çapındaki üretim ağını kuracağı tesisle birlikte genişletmeyi hedeflediklerini söyleyen Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schafer, Rusya'nın firma ve büyüyen pazarlar için stratejik bir önem teşkil ettiğini söyledi. Schafer "Bu tesisle birlikte sadece Rusya’daki müşterilerimize daha fazla yakınlaşmakla kalmayıp aynı zamanda Mercedes-Benz otomobillerinin uluslararası rekabetteki gücünü de artıracağız” şeklinde konuştu. 

Demirbilek 'ESTA'dan bir ilk daha'
Yeni fabrikanın ESTA Construction tarafından inşa edileceğini ve Mercedes-Benz gibi sektörün lider şirketi tarafından tercih edilmenin gurur verici olduğunu söyleyen ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, “ESTA Construction yine bir ilki başararak otomobil devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasını inşa edecek" şeklinde konuştu. Demirbilek, Türkiye'de yapılacak yatırımlara da hız verileceğini vurgulayarak  firmanın 2017 yılı içinde Türkiye'de inşa edeceği 5 proje için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. 

18 ayda teslim edilecek
Mercedes-Benz'in bu fabrikası aynı zamanda şirketin Rusya'daki bu güne dek gerçekleştirdiği en büyük yatırımı olma özeliği taşıyor. 2017 Haziran ayı içinde inşasına başlanması beklenen Mercedes-Benz Rusya fabrikasının 18 ay içinde teslim edilmesi hedefleniyor.