Metrekare fiyatları en çok hangi ilçelerde yükseldi?

Yapılan bir araştırmaya göre, 2015 bütününde metrekare fiyatlarının en çok yükseldiği ilçeler İstanbul'da Sultanbeyli, İzmir'de Seferihisar, Ankara'da ise Gölbaşı oldu

Metrekare fiyatları en çok hangi ilçelerde yükseldi?

sahibinden.com tarafından hazırlanan sahibindex Emlak Endeksi, Türkiye'nin en önemli şehirlerinde yaşanan artışları mercek altına aldı. Araştırmaya göre geçen yıl Türkiye'de fiyatların en çok artış gösterdiği ilçe metrekare başına yüzde 41'lik artış ile Sultanbeyli oldu. Sultanbeyli'yi yüzde 35 düzeyindeki artış ile Esenler ve Silivri izlerken, Ankara'da fiyatların en çok yükseldiği ilçe Gölbaşı oldu. Gölbaşı'nda yaşanan artış yüzde 22 düzeyinde gerçekleşti. 

İstanbul'da konut fiyat artışları
1 Ocak 2015-31 Aralık 2015 tarihleri arasında sahibinden.com üzerinden verilen emlak ilanlarının analizinden oluşan Endekse göre, geçen yılın bütününde konut metrekare fiyatlarının en yüksek arttığı ilçe Sultanbeyli oldu.

Konut fiyat artışında hangi şehir İstanbul'u geçti? Öğrenmek için tıklayın...

Ankara'nın en çok prim yapan ilçeleri
Yüzde 41'lik artışın yaşandığı bu ilçeyi yüzde 35'lik artışlarla Esenler ve Silivri izledi. Ankara'da ise fiyatların en çok yükseldiği şehir Gölbaşı oldu. Yüzde 22'lik artışın kaydedildiği Gölbaşı'nı yüzde 19 artışla Polatlı ve Kazan, yüzde 14 ile de Sincan izledi.

Metrekare fiyatları en çok hangi ilçelerde yükseldi?

İzmir'de fiyat artışları
Yapılan araştırma, İzmir'de konut fiyat artışının en hızlı seyrinin Seferihisar'da yaşandığını gösterdi. Seferihisar'da fiyatlar yüzde 34 oranında artış gösterirken, yüzde 25 ile Güzelbahçe, yüzde 23 ile de Tire ve Bornova da dikkat çeken ilçeler arasındaki yerini aldı. 

Metrekare fiyatları en çok hangi ilçelerde yükseldi?

En çok konut ilanı İstanbul'da 
Bu dönem içerisinde en çok konut ilanı ise İstanbul'da verildi. İstanbul'u Ankara, İzmir ve Antalya takip ederken, en çok ilan ise Mart ayında verildi. Tüm emlak ilanları içerisinde ise konutun yüzde 77 ile en yüksek oranı kapladığı görüldü.