Mimar Sinan Köprüsü çöktü çökecek

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Mimar Sinan Köprüsü'nün çökmek üzere olduğunu açıkladı ve uyardı: "Her an bir facia yaşanacak..."

Mimar Sinan Köprüsü çöktü çökecek

E-5 üzerindeki Mimar Sinan Köprüsünün bir an önce yenilenmesi gerektiği uyarısında bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün: "Kolon ve kirişlerde yarılmalar gözüküyor Köprü her gün daha fazla zürüyor. Önlem alınmazsa bir facia yaşanacak..." dedi. 

Mimar Sinan Köprüsü çürüyor
Başkan Agün, köprünün bir an önce tadilata alınması ve güçlendirilmesi gerektiğini belirttiği açıklamasında, köprünün kendini taşıyamayacak hale geldiğini belirtti. Habertürk Gazetesi'nde yer alan Esra Boğazlıyan imzalı habere göre, Başkan Akgün, geçtiğimiz aylarda batı kısmının çöktüğünü vurguladı. Akgün geçtiğimiz günlerde yaşanan lodos ile birlikte yaşanan çökmeden sonra kısmi bir onarım yapıldığını belirterek: 

 "O tarihten bu yana köprüde 7-8 santimetrelik bir çökme oldu. Köprünün kolonları ve kirişleri yarılmış durumda" diyen Akgün, "Bunların yakın plandan fotoğraflarını çekilip, kişiye özel bir üst yazıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na intikal ettirildi. Allah korusun ama yarın bu köprü, üzerinde otobüsler, kamyonlar varken çökerse çok büyük bir felaket yaşanır” uyarısı yaptı."