mimaristudio iki ayrı ödül sahibi oldu

mimaristudio iki ayrı ödül sahibi oldu. İşte ödüller

mimaristudio iki ayrı ödül sahibi oldu

mimaristudio, Turkcell Lounge ve PMTR-T (Philip Morris Seyahat Perakende Satış A.Ş.) İstanbul Ofis iç mekan projeleri ile dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından A'Design Award & Competition' da "Interior Space and Exhibition Design" dalında iki ayrı ödül almaya hak kazandı.

İtalya'da düzenlenen A'Design Award & Competition yarışmasında tasarımdan mimariye, mühendislik projelerinden tekstile kadar uzanan 100'den fazla kategoriden katılan çalışmalar değerlendirildi. Türkiye'den katılan mimaristudio, teknolojik ve dinamik bir alan yarattığı Turkcell Lounge projesi ile Interior Space and Exhibition Design, "Lounge and Events Area" kategorisinde "Gümüş"; PMTR-T (Philip Morris Seyahat Perakende Satış A.Ş.) İstanbul Ofisi tasarımı ile aynı dalda "Office Design" kategorisinde "Bronz" ödüllerinin sahibi oldu.

mimaristudio ekibi, PMTR-T İstanbul Ofisi' nin iç mekan tasarımında mekan hiyerarşisi olmayan, çalışanları olumlu olarak motive eden bir iç mimari kurgu sağladı. İşverenin kurumsal ciddiyetini içinde barındıran, güncel ve gelecek ihtiyaçlara yanıt veren, şirket performans ve dinamizmini öne çıkaran, modern, sade ve şık bir dil kullanarak, firmanın uluslar arası kimliği içinde global ölçekte vizyonunu yansıtan bir çalışma alanı yarattı.

mimaristudio, Turkcell Lounge projesinde ise, Turkcell'in kurumsal yüzünü yansıtan, yumuşak, aynı zamanda dinamik ve teknolojik bir alan tasarladı. Mekanın tasarımında Turkcell'in kurumsal davet, tanıtım ve toplantılarının yanı sıra günün her saati etkinliklerin düzenlenebildiği bir alan olması düşüncesinden yola çıkıldı. Mekan ayrıca Ülker Sport Arena'da gerçekleştirilecek etkinliklerde özel davetlilerin ağırlanması üzerine kurgulandı. İç mekan tasarımında misafirlerin rahatlığının ön planda tutulduğu projede, misafirlerin etkinlikleri kolayca ve konfor içerisinde takip etmesi için videowall uygulamasının yanı sıra farklı boyutlarda ekranlar kullanıldı.En iyi tasarımları, tasarım konseptlerini, ürünleri ve hizmetleri ödüllendiren A'Design Award & Competition'da ürün, mobilya, mimari, iç mimari, seyahat ve moda tasarımlarına kadar geniş bir kategoride çalışmalar katılabiliyor. Yarışma, farklı pazarlara yönelik çalışan firmaları, tasarımları ve inovasyonu önemseyenleri bir araya getiren bir platform oluşturmayı hedefliyor. Geleceğin, sanat, tasarım ve teknoloji tarafından şekillendirileceği düşüncesinden yola çıkıyor. İyi ürünleri ve hizmetleri dünyaya tanıtmayı amaçlıyor. Büyük Jürisinde ise dünya çapında alanının en önde gelen isimlerine, tasarımcılara, akademisyenlere, girişimcilere ve gazetecilere yer veriliyor.