Mimarlık öğrencilerinden Samsunspor’a stadyum projesi

Canik Başarı Üniversitesi Mimarlık öğrencileri, mimari proje dersi kapsamında, Samsunspor tesislerinin bulunduğu alanda yeni bir spor tesisi tasarlamak için harekete geçti

Mimarlık öğrencilerinden Samsunspor’a stadyum projesi

Canik Başarı Üniversitesi Mimarlık öğrencileri, mimari proje dersi kapsamında, Samsunspor tesislerinin bulunduğu alanda yeni bir spor tesisi tasarlamak için harekete geçti.

Başarı Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğretim elemanlarından Muharrem Kaya'nın proje koordinatörlüğünde alana teknik gezi yapıldı. Gezide, Samsunspor tesislerinde incelemelerde bulunularak yeni bir tesis tasarımı hakkında fikir alışverişi yapıldı. Öğretim elemanları ve öğrencilerden oluşan Üniversitenin Mimarlık Bölümü proje ekibine Kulüp Müdürü Metin Koçer ve yöneticilerden Yüksek Mimar Ali İhsan Aka ev sahipliği yaptı.

Samsunspor ve Samsun için yeni bir tesis tasarlama fikri ile yola çıkılan projede teknik araştırma, geliştirme gezisi yapıldı. Yetenekli mimarlar, Samsunspor'un varolan tesislerini ziyaret ederek sporcuların ihtiyaçlarını da göz önünde tutarak üst düzey bir spor tesisi tasarlamak için ar-ge çalışması yaptı. Başarı Üniversitesi stadyum projesi Samsunluları da heyecanladıracağa benziyor.

Gençlere ve ailelere yönelik sadece maçtan maça değil sürekli kullanıma açık kompleks bir spor tesissisine Samsun'un ihtiyacı olduğunu söyleyen Mimarlık Bölümünün Başkan Yardımcısı Esra Türkel, "Bugüne kadar öğrendiklerinizi sanata ve somuta dökme fırsatı elinizde. Samsun'a yakışan bir tesis tasarlayarak bunu gösterebilirsiniz." ifadeleriyle öğrencilerine yol haritası belirlemiş oldu.