MIPIM Fuarı 2015

Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen dünyanın en büyük emlak fuarı MIPIM 2015'te Türkiye fuara damga vurdu

MIPIM Fuarı 2015

Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen dünyanın en büyük emlak fuarı MIPIM 2015'te Türkiye fuara damga vurdu. Fuarda Türkiye pavilyonu 11 Mart 2015'te saat 10.30'da açıldı. MIPIM 2015'te İstanbul, 96 metrekarelik yaşayan kent maketiyle 300 metrekarelik İstanbul Çadırı'nda tanıtıldı.  Yaşayan İstanbul Maketi ile birlikte Türkiye, MIPIM'e ilk defa şehir maketiyle katılmış oldu. 

Piyalepaşa Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen 'Piyalepaşa İstanbul' projesinin lansmanı MIPIM Fuarı'nda gerçekleşti. İstanbul'un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa Bölgesi'nde 800 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirilen ve Nisan ayında satışa çıkacak olan projede konutların ilk metrekare satış fiyatları 7 bin 500 ile 8 bin 500 TL arasında değişiyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projelerini 'Invest Antalya' sloganıyla MIPIM 2015'te tanıtmaya başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, vizyon projeleri; Kepezaltı Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Boğaçayı Projesi, Kruvaziyer Liman Projesi ve Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile fuardaki yerini aldı.

BIG Beyoğlu projesi tanıtım filmi MIPIM'de yayınlandı. Beyoğlu Belediyesi'nin kurucusu olduğu Beyoğlu Investors Group (BIG) adlı bir platform altında bir araya geldi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın kuruculuğunu üstlendiği BIG, prestijli projeleriyle, 10-13 Mart'ta Cannes'da düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de Beyoğlu'ndaki projelerini tanıttı.

Vadistanbul projesi ile katılan Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "Ülkemiz için, inşaat şirketlerimiz için çok önemli fuar. Gerek İstanbul'un gerek Türkiye'nin tanıtılmasını ve yurtdışında yapılan projeleri görüyor ve değerlendiriyoruz. Bu yüzden MIPIM'i çok önemli buluyoruz" dedi.

Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar MIPIM 2015 Fuarı'na katıldı. Uçar "Bildiğiniz gibi burada birçok ülke standları var. Biz de burada mümkün olduğunca kendi projemizin tanıtımının yanı sıra ülke tanıtımını da yapacağız" dedi.

GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Sur'da MIPIM Fuarı'na katıldı. MIPIM 2015'i değerlendiren Sur "MIPIM dünyanın en önemli gayrimenkul aktivitelerinden bir tanesi. Yatırımcılarıni geliştiricilerin bulunduğu ortam. Bu sene çok ciddi bir katılım var Türkiye'den. Türkiye'nin marka kentleri birer birer seslerini duyurmaya başladılar" dedi.

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur katıldığı MIPIM 2015 Emlak Fuarı'nda projelerinden bahsetti. Uğur "Balıkesi Büyükşehir Belediyesi olarak ve Balıkesir'de 14 ilçe Başkanı ile beraber Cannes'da MIPIM Fuarı'ndayız. Tüketim bölgelerinin, üretim bölgelerinin merkezinde. Balıkesir'de düşündüğümüz birçok projemiz var" dedi.

DYK İnşaat, DKY Kartal projesini MIPIM'de tanıttı. Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olarak nitelenen ve bu yıl 26'ncısı düzenlenen MIPIM, yarın kapılarını açıyor. Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen dünyanın en büyük emlak fuarı MIPIM 2015'e katılan DKY İnşaat, Kartal ve Kağıthane projelerini tanıttı.

Kuzu Grup tarafından hayata geçirilen Sea Pearl MIPIM'de sergilendi. Dünyanın en önemli emlak fuarlarından biri olan MIPIM 2015'te yabancı yatırımcı ve gayrimenkul devleri tarafından yoğun ilgi gören Kuzu Grup imzalı Sea Pearl projesi Cityscape Global'den sonra MIPIM'den de tam not aldı.

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu MIPIM ile ilgili değerlendirmelerinde, Nuhoğlu İnşaat olarak 6 yıldır MIPIM'i takip ettiklerini belirten Nuhoğlu, Fikirtepe'den tek temsili firma olarak MIPIM'e katıldıklarını söyledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, gayrimenkul sektörünün en büyük organizasyonu olan MIPIM fuarında temaslarda bulundu. Turan, MIPIM'de sergilenecek İstanbul Çadırı ve içinde bulunan 96 metrekarelik İstanbul maketinin açılışını İstanbul Valisi Vasip Şahin, İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte gerçekleştirdi.

DAP Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM'i ziyaret etti. Ziya Yılmaz MIPIM ziyareti sırasında yaptığı değerlendirmede, Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olan gayrimenkul sektörü için bu tür uluslararası fuarların önemine dikkat çekti. 

Gap İnşaat Genel Müdürü Feyzullah Yetgin MIPIM 2015'i değerlendirdi. Değerlendirmelerinde Türkiye'nin kurmuş olduğu çadırdan bahseden Yetgin, MIPIM'in dünyadaki en önemli gayrimenkul organizasyonu olduğunu söyledi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan MIPIM'de uluslararası gayrimenkul yatırımcılarıyla bir araya geldi. 11 yıllık başkanlığı boyunca böyle bir organizasyona ilk defa katıldığını ve katılmasının gerekçelerini anlatan Demircan MIPIM'i değerlendirirken, Beyoğlu'nda emlak değerlerinin 40 kat arttığını belirtti. "Bunu İstanbul ve Türkiye geneline yayacak olursak da aynı şey geçerli. Türkiye bugün hem yatırımcısına hem de vatandaşına çok kazandıran bir trend ülke" dedi.

Emaar Türkiye Genel Müdürü Ozan Balaban Türkiye'nin MIPIM katılımını değerlendirdi. Balaban: 'İstanbul'un burada bulunması çok önemli' dedi. Türkiye'nin MIPIM katılımını değerlendiren Emaar Türkiye Genel Müdürü Ozan Balaban, İTO'nun önderliğinde gerçekleştirilen katılımın fuara damgasını vurduğunu söyledi.

Soyak Holding CEO'su Emre Çamlıbel, Türkiye'nin MIPIM'e geçen senelere kıyasla çok daha iyi bir organizasyonla katılım gösterdiğini söyledi. İstanbul Çadırı'nın ve özellikle İstanbul Ticaret Odası tarafından hazırlanan İstanbul Maketi'nin katılımcılardan büyük ilgi gördüğünü belirtti. 

Nef Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, Türkiye'nin, MIPIM'e şehir bazında katılımın büyük değer taşıdığını belirterek: 'Türkiye'yi oldukça başarılı buluyorum.' dedi. 

Jones Lang LaSalle Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, MIPIM'de uluslararası yatırımcıların ilgisini çekme adına önemli temasların sağlandığını söyledi. İstanbul çadırının özellikle lokasyon ve organizasyon olarak büyük bir canlılık yaşadığını kaydeden Alkaş: 'Müzik ve teknolojik sunum sayesinde büyük ilgi topladık. Yeni sloganımız 'Potansiyelini Keşfet' ve turquaz rengimizle hareketli organizasyonumuzla, uluslararası yatırımcının Türkiye'ye ilgisini sağlamak adına, önemli temaslar kurduk.' dedi.