MIPIM İstanbul'a gelir mi?

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, MIPIM CEO'su Filippo Rean'a 2019'da Haliç Port bittiğinde MİPİM'i Cannes yerine İstanbul'da düzenlemeyi teklif etti.

MIPIM İstanbul'a gelir mi?

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, MIPIM CEO'su Filippo Rean'a 2019'da Haliç Port bittiğinde MİPİM'i Cannes yerine İstanbul'da düzenlemeyi teklif etti. Filippo da bu teklif karşısında sıcak olduklarını ve bunu düşünebileceklerini söyledi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan'ın kuruculuğunu üstlendiği ve 32 yatırımcıdan oluşan Beyoğlu Investors Group'un (BIG) projeleri, MIPIM'de uluslararası yatırımcılara tanıtıldı. BIG üyeleri önde gelen yatırım firmaları Hainz, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Blackstone, Abraaj Capital, Al-Futtaim, Amstar, Bilfinger, Aerium, HB Reavis ve Grosvenor'ün temsilcileriyle birebir görüşmeler gerçekleştirdi. Dubai merkezli Abraaj Capital'in yetkililerinin yatırım ajansı mantığıyla tasarlanan ve kamu ile özel sektörü bir araya getiren BIG'in oluşum sürecini, yatırımcıların yürüttüğü projeleri ilgiyle dinlediği gözlendi.

MIPIM İstanbul'a gelebilir
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, gayrimenkulün şampiyonlar ligi olarak tanımlanan MIPIM'in CEO'su Filippo Rean ile görüştü. Demircan, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "2019'da Haliç Port bittiğinde İstanbul'da MIPIM'i düzenlemeyi teklif ettik. Filippo da bu teklife sıcak baktıklarını ve bunu düşünebileceklerini söyledi" dedi.

Okmeydanı, Haliçport ve Galataport gibi yeni projelerle aktif yatırım değerinin 40.8 milyar TL'yi bulacağını öngördüklerini sözlerine ekleyen Ahmet Misbah Demircan, " Burada gördüğümüz yoğun ilgi ile Beyoğlu'nun dünya markası bölgelerden biri olacağı konusunda hiç şüphemiz yok" ifadelerini kullandı.