MÜSİAD yine bir ilke imza attı

AB Üyesi Macaristan ile yapılan vize kolaylığı anlaşması ile MÜSİAD üyesi işadamları artık Macaristan’a daha kolay giriş yapabilecek

MÜSİAD yine bir ilke imza attı

19 Aralık 2013 / emlakwebtv
Ankara Büyükelçisi Janos Hovari ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Victor Orban’ın huzurunda Macaristan Diplomatik misyonlarıyla MÜSİAD arasında Schengen Vize kolaylık anlaşmasını imzaladı.

AB Üyesi Macaristan’dan MÜSİAD üyelerine vize kolaylığı
MÜSİAD ve Macaristan Hükümeti arasında gerçekleştirilen bu anlaşma ile MÜSİAD yine bir ilke imza atmış oldu. Başbakanlıkta düzenlenen imza töreni ile faaliyete giren anlaşmaya göre iki ülke arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir engel olan vize konusunda MÜSİAD üyelerinin AB Üyesi bir ülke olan Macaristan’a iş seyahatlerinde gerçekleştirirken yapacakları vize başvurularında kolaylıklar sağlanmış olacak.

Olpak:” samimi desteklerinden dolayı teşekkür ederiz”
İmza töreni sonrası konuya ilişkin bir açıklama yapan MÜSİAD Başkanı Olpak, AB ile imzalanan “vize muafiyeti” konusundaki anlaşmayı da oldukça önemli bulduklarını söyledi. Olpak ayrıca “iş adamlarımıza vize kolaylığı sağlama konusundaki samimi desteklerinden dolayı Macaristan Büyükelçisi Janos Hovari’ye teşekkür ederim” dedi.