Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün oldu

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanlığı’na Mithat Yenigün seçildi. Görevi Emin Sazak’tan devralan Yenigün, “Yaratacağımız sinerjiyle, sorunlarımızı tek tek aşarak, çok daha güçlü bir sektör haline geleceğimizden şüphem yok” dedi

Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün oldu

29 Nisan 2014 / emlakwebtv
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)  31. Olağan Genel Kurulu, birliğin Ankara’daki yeni Genel Merkez binasında gerçekleştirildi. Genel kurulda yapılan seçime tek aday olarak giren Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün TMB’nin yeni başkanı seçildi. Yenigün, 3 yıl başkanlığı yürüten Emin Sazak’tan görevi devraldı.

Geçtiğimiz dönem TMB Yüksek Danışma Kurulu üyeliği görevini üstlenen yeni başkan Mithat Yenigün, yaptığı teşekkür konuşmasında, Türk müteahhitlerin dünya çapında çok ciddi işler yaptığını vurgulayarak şöyle konuştu: “Hep birlikte daha büyük başarılara imza atmak için çalışacağız. Yaratacağımız sinerjiyle, sorunlarımızı tek tek aşarak, çok daha güçlü, çok daha etkili, çok daha iddialı bir sektör haline geleceğimizden hiç şüphe duymuyorum. Türk müteahhitlerinin dünyada neler başarabileceğini hep beraber göstereceğimize inancım tamdır.”

Yenigün, aktif işadamı kimliğiyle öne çıkıyor
İnşaat sektörünün yanı sıra, enerji, turizm, yapı malzemeleri üretimi ve danışmanlık alanındaki yatırımlarıyla dikkat çeken Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, aktif işadamı kimliğiyle dikkat çekiyor. Kamuoyunun Fenerbahçe Spor Kulübü Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkan olarak tanıdığı Yenigün aynı zamanda DEİK Türk-Katar İş Konseyi Başkanlığı, İnşaat ve Tesisat Sanayicileri İşverenler Sendikası (İNTES) Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği ve Türkiye Turizm Yatırımcılar Derneği (TYD) Üyeliği görevlerini de yürütüyor.

Yeni yönetim 3 yıl görev yapacak
TMB'nin 31.Olağan Genel Kurulunda seçilen ve önümüzdeki 3 yıllık dönemde görev alacak olan yönetim kurulu üyelerinin listesi şöyle: 

TMB Yönetim Kurulu

Mithat YENİGÜN Başkan YENİGÜN İnşaat A.Ş.
Emre AYKAR Başkan V. YAPI MERKEZİ İnşaat ve Sanayi A.Ş.
Can AYNAGÖZ Başkan V. MESA Şirketler Topluluğu
Selim BORA Başkan V. SUMMA Turizm Yatırımcılığı A.Ş.
Burak TALU Başkan V. DOĞUŞ İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Ayşen TELEMEZ Muhasip Üye YAŞAR ÖZKAN Mühendislik ve Müteahhitlik A.Ş.
Kartal USLUEL Muhasip Üye V. USLUEL Enerji Tesisleri Taahhüt ve Ticaret A.Ş.
İlhan ADİLOĞLU Üye ESER Taahhüt ve Sanayi A.Ş.
Hüseyin ARSLAN Üye YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Deha EMRAL Üye ÖZDEMİR İnşaat Turizm Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kemal GÜLERYÜZ Üye GÜLERMAK Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş.
Cahit KARAKULLUKÇU Üye ÖZGÜN İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Murat ÜSTAY Üye ÜSTAY Yapı Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

TMB Denetleme Kurulu

Müfit EREN Üye YILDIZLAR İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Nevzat SAYGILIOĞLU Üye GÜLSAN İnşaat Sanayi Turizm Nakliyat ve Ticaret A.Ş.
Süreyya Yücel ÖZDEN Üye GAMA Taahhüt Şirketleri