“Mutluluk şehrin merkezinde”

ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın ilk konut projesi ÖZAK Hayat Tepe hızla yükselişe geçerken, grubun yeni projelerinden Bulvar 216’nın da inşaasına başlandı

“Mutluluk şehrin merkezinde”

26 Haziran 2013 / emlakwebtv
ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın ilk konut projesi ÖZAK Hayat Tepe hızla yükselişe geçerken, grubun yeni projelerinden Bulvar 216’nın da inşaasına başlandı. Ayrıca Balmumcu’daki projesini şekillendirmeye başlayan ÖZAK GYO, projelerinin kullanım alanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmek için yurtdışından uzmanlarla çalışıyor. Genel Müdür Sadun Coşkuntürk, tüm projeleri şehrin merkezinde seçtiklerini hatırlatarak, “Mutluluk şehrin merkezinde” diyor. 

ÖZAK GYO, iş merkezi ve ofis binalarından sonra ilk konut projesi olan ikisi 24, biri 23 katlı üçgen mimari anlayışıyla inşaasına başlanan ÖZAK Hayat Tepe’de 12. katlara ulaşıldı. Projenin hedeflendiği şekilde devam ettiğini hatırlatan ÖZAK GYO Genel Müdürü Sadun Coşkuntürk, Hayat Tepe projesinde 160 dairenin satışının gerçekleştiğini söyledi. 546 dairenin bulunduğu Hayat Tepe’yi üçgen mimarisinden dolayı ‘Mutluluk mimarisi’ olarak tanımlayan Coşkuntürk, projelerini insan mutluluğu üzerine oluşturduklarını kaydetti.

Vaadler bir bir gerçekleşiyor
Hayat Tepe’nin ardından gündemlerinde bulunan ve daha önce açıkladıkları Ataşehir’deki Bulvar 216 projelerinin inşaa hazırlıklarına da başladıklarını aktaran Coşkuntürk, halka açık bir şirket olarak ne vaad etmişlerse hepsini bir bir hayata geçirdiklerinin altını çizdi.
Bulvar 216 projesini ofis ve perakende alanı olarak planladıklarını anlatan Coşkuntürk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“70 milyon dolara mal etmeyi öngördüğümüz Bulvar 216’da 120 mektrekareden 2 bin 300 metrekareye kadar ofisler bulunacak. Perakende alanları için hem kiralama, hem de satış teklifleri alıyoruz ve bunları detaylı değerlendiriyoruz. Kullanım alanlarını yatay ve düşey sirkülasyon ve birbirini tamamlayan perakende alanlarını oluşturmak için yurt dışından uzmanlarla çalışıyoruz. Bina yönetimi ise 34 Portall ve İşistanbul iş merkezlerimizdeki deneyimlerimizle biz yürüteceğiz” dedi.

Balmumcu’ya otel ve rezidans
Coşkuntürk, Balmumcu’daki 8 bin 500 metrekarelik arazilerinin projesinin de rezidans ve otel olarak planladıklarını aktararak, “Biz şehrin merkezine odaklandık. İnsanlar sosyalleşme için şehrin merkezine geliyor ve burada mutlu oluyorlar. İş hayatı, sinema, hastane, okul hepsi şehrin merkezinde. Bunlara ulaşmada fazla zaman harcayan mutsuz oluyor. Dolayısıyla farklılaşarak örneğin üçgen mimaride dörtgen yaşam alanları sunuyoruz. İlkleri yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Gezi olayları sektörü etkilemedi
Emlak sektörünü de değerlendiren Coşkuntürk, Gezi olaylarının satışların çok fazla etkilenmediğine değinerek, konutların 40-50 yıl gibi uzun ömürlü ürünler olduğu için böyle bir süreçte ülkelerin ekonomilerinde iniş ve çıkışların gayet normal olabileceğini ifade etti. Sektöre uzun vadeli bakılması gerektiğinin altını çizen Coşkuntürk, emlakta arz talep dengesinin iyi kurgulanmasının önemini kaydetti.

Coşkuntürk, kentsel dönüşümde de daire sahiplerinin bire iki nasıl alabilirim gözüyle baktığını, oysa dönüşümün yeşil alanından yolların artırılmasına, enerji tasarrufundan sosyal yaşam biçimine kadar birçok halkayı içerdiğini söyledi.

Bu halkaların birinin eksik olması halinde kentsel dönüşümün tamamlanamayacağını vurgulayan Coşkuntürk, devletin kanunlarla ortak konsensüs oluşturması gerektiğini ve işi yüklenici firmaya devretmesinin doğru olacağını ifade etti.

 ÖZAK GYO hakkında detaylı bilgi için : www.ozakgyo.com